Звільненим українським полоненим погрожують

Звільнені з полону українці почали отримувати дзвінки із погрозами нібито від представників ОРДЛО.

Про це в ефірі “Громадського радіо” розповіла керівниця Офісу Уповноваженого президента з питань реабілітації учасників АТО Наталя Зарецька, повідомляє Народна правда.

“Я готова відповідально заявляти, що хлопці вже почали отримувати погрози зі східних терито-рій. Їм уже дзвонять нібито “МГБ”. Ми не знаємо, хто це, можливо, це людина, яка до ОРДЛО не має відношення. Але хлопці вже отримують ці дзвінки. І це відбувається виключно через те, що їхні телефони поширюються в інтернеті та прямих ефірах”, — сказала вона.

Зарецька просить журналістів та волонтерів не поширювати персональну інформацію та особисті телефони звільнених полонених. Вона також зазначила, що звільнені полонені неодноразово казали їй про те, що їх втомлює спілкування з пресою. Тому вона просить журналістів і небайдужих не намагатися часто їх відвідувати та пропонувати допомогу.

“Уявіть собі водолаза, який перебував на глибині під великим тиском. От і вони так само — перебували під величезним тиском. Але якщо водолаз перебуває під тиском води, то ці люди перебували під психологічним тиском. Що відбувається зараз? Коли водолаза різко піднімають на поверхню, в нього виникає “киснева хвороба”, — пояснила вона.

Водночас один зі звільнених, який перебуває в “Феофанії”, Іван Тиренко комунікує з тими, хто хоче провідати колишніх бранців. Він висловив готовність зустріти й провести усіх охочих до палат у лікарні, де лежать звільнені.

“Можна приїхати в Феофанію, попросити покликати мене, а я вже проведу. Щоб до кожного хтось зайшов провідать”, — сказав Тиренко. Також чоловік зазначив, що звільнених уже забез-печили всіма необхідними речами та ліками.

Фото: УНІАН

Цей допис уже прочитано 845 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: