Зеленський підписав зміни до закону про інвестиції в Україні

Президент України Володимир Зеленський офіційно підписав зміни до закону “Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні”. Цей закон також відомий як “закон про інвестнянь”. Рішення Президента свідчить про важливий крок у поліпшенні інвестиційної клімату в Україні та створенні сприятливих умов для інвесторів. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Згідно з офіційними даними, зміни в законодавство передбачають наступні важливі ініціативи:

  • Часткова компенсація вартості будівництва об’єктів суміжної інфраструктури. Ця нова форма державної підтримки дозволить інвесторам отримувати часткову компенсацію витрат на будівництво супутніх інфраструктурних об’єктів.
  • Початок реалізації проекту до укладання інвестиційного договору. Інвестори тепер матимуть можливість розпочати реалізацію свого проєкту та внести інвестиції на передпроєктні роботи, такі як підготовка документації та придбання земельної ділянки, у обсязі 25% від загальної вартості значних інвестицій.
  • Зменшення вимог до розміру інвестицій та створених робочих місць. Розмір значних інвестицій зменшується до 12 млн євро, а кількість створених нових робочих місць впродовж строку реалізації інвестиційного проєкту зменшується з 80 до 50, що розширює коло потенційних інвесторів.
  • Часові обмеження для доопрацювання документації та інвестиційного договору. Інвесторам надається можливість доопрацьовувати необхідні документи та інвестиційні договори протягом не більше двох місяців, що спростить процес укладання угод.

Як повідомлялося, відповідний законопроєкт уряд схвалив у жовтні 2022 року. Верховна Рада проголосувала за його ухвалення у серпні 2023 року

На жаль, станом на лютий 2023 року, з початку дії закону”про інвестнянь”  не вдалося досягти значного успіху. Адже подали лише п’ять заявок на інвестування на суму 11 млрд грн, а обсяг залучених інвестицій був нульовим. Проте ці зміни можуть стати важливим кроком у залученні нових інвестицій та підтримці економічного розвитку України.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: