Зеленський обговорив із прем’єром Індії псевдореферендуми, продовольчу і ядерну безпеку

Президент Володимир Зеленський обговорив із Прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді питання російських псевдореферендумів на тимчасово загарбаних українських територіях, продовольчу та ядерну безпеку і запросив відвідати Україну.

Про телефонну розмову лідерів повідомляє пресслужба глави держави, передає Укрінформ.

Зокрема, було обговорено проведення росією “референдумів” на тимчасово загарбаних територіях України.

Президент зазначив, що всі рішення агресора, спрямовані на спробу незаконної анексії українських територій, є нікчемними та не змінюють реальності.

Він наголосив, що за таких умов Україна не вестиме жодних переговорів із нинішнім президентом рф, і нагадав, що Київ завжди був відданий мирному врегулюванню шляхом діалогу.

«Однак росія виступала не за діалог, а висувала ультиматуми та свідомо підривала цей процес. Під час виступу на сесії Генасамблеї ООН я окреслив нашу чітку формулу миру. Готові спільно з партнерами працювати над його досягненням», – сказав Зеленський.

Водночас він подякував Моді за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України з боку Індії, а також наголосив на важливості нещодавньої заяви лідера Індії про те, що зараз не час для війни.

Глава держави наголосив на важливості посилення українсько-індійського партнерства на тлі російської агресії, а також відзначив надану урядом і приватним сектором Республіки Індія вагому гуманітарну допомогу Україні.

Співрозмовники окремо обговорили питання глобальної продовольчої безпеки. Зеленський запевнив, що Україна готова й надалі виступати гарантом продовольчої безпеки світу, однак важливою є підтримка з боку всієї міжнародної спільноти, зокрема Індії, подальшої реалізації зернової ініціативи.

Під час розмови було порушено також питання ядерної безпеки.

«Ядерний шантаж з боку росії, зокрема щодо Запорізької АЕС, є загрозою не лише для України, а й для всього світу», – сказав Зеленський.

Окремо Президент України та Прем’єр-міністр Індії обговорили взаємодію в межах міжнародних організацій, насамперед ООН.

Співрозмовники відзначили обопільну зацікавленість у поглибленні регулярних повномасштабних українсько-індійських контактів, а також реалізації завдань порядку денного двосторонніх відносин всеосяжного партнерства.

Зеленський поновив запрошення Прем’єр-міністру Республіки Індія відвідати Україну з візитом.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: