Зеленський і Кісіда обговорили безпекову угоду та підтримку від Японії

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда провели телефонну розмову, щоб обговорити питання безпеки та співпраці між двома країнами. Під час розмови, яка відбулася 2 квітня, сторони обговорили підготовку безпекової угоди, спрямованої на підтримку України в умовах російської агресії. Про це Зеленський повідомив в телеграмі.

Японія надала значну фінансову підтримку Україні, яка складає понад 12 мільярдів доларів. А також анонсувала намір надати додаткову допомогу протягом поточного року.

Зеленський також розповів Кісіді про ситуацію на полі бою в Україні, зокрема про масовані удари з боку російських військ. Він наголосив на необхідності посилення санкційного тиску на Росію та створення механізму конфіскації заморожених російських активів. Крім того, президент України висловив потребу в нелетальному обладнанні, такому як спеціальна техніка для облаштування фортифікацій, розмінування та медична евакуація.

Ця телефонна розмова стала частиною широкомасштабних зусиль України щодо залучення підтримки міжнародних партнерів у протистоянні російській агресії. Вже підписані сім безпекових угод з країнами «Групи семи», а також ведуться переговори з рядом інших країн, включаючи США, Японію, Румунію, та інші країни ЄС.

Також варто відзначити, що уряд Японії продовжив дію постанови про позбавлення Росії торговельного статусу «найбільшого сприяння» ще на рік, що є важливим кроком у зміцненні міжнародного тиску на Кремль через його агресивні дії в Україні.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: