Home » Кримінал » Заступник начальника Львівської митниці НЕ брав хабаря у 15 тис. доларів – Галицький суд.

Заступник начальника Львівської митниці НЕ брав хабаря у 15 тис. доларів – Галицький суд.

Суд виправдав підозрюваного у хабарництві заступника начальника Львівської митниці.Суддя Галицького районного суду Віталій Стрельбицький визнав невинним в.о. заступника Львівської митниці ДФС Юрія Борисова, якого торік звинуватили в отриманні 15 тис. доларів хабарів від своїх підлеглих, – про це повідомляє на своєму сайті видання “Zaxid.Net”.

Юрія Борисова затримали працівники Управління захисту економіки Нацполіції та військової прокуратури у власному кабінеті на хабарі у 4 тис. 950 доларів 19 січня 2017 року. Пізніше поліція звинуватила держслужбовця в отриманні 15 тис. доларів від кількох своїх колег за залишення їх на посадах. Кошти від працівників він нібито наказав збирати начальнику Управління протидії митним правопорушенням Львівської митниці Анатолію Скакуну. Останній, у свою чергу, за грошима відправляв свого підлеглого Назара Клебана.

Після скандалу із затриманням Юрія Борисова на хабарі Державна фіскальна служба України почала службове розслідування і навіть тимчасово відсторонила від посади тодішнього начальника Львівської митниці Віталія Черкунова та його заступників. Юрій Борисов був відсторонений від посади впродовж усього досудового розслідування.

Під час судового засідання 21 вересня Юрій Борисов заперечив висунуті йому звинувачення і заявив, що не вимагав у своїх підлеглих жодних грошей, і що не мав повноважень нікого звільняти чи переводити на нижчі посади.

Пізніше, за словами самого ж Юрія Борисова,  його запросили до військової прокуратури, де повідомили про затримання. Він розповів, що йому не пояснювали причини обшуків, які провели у його кабінеті, а пізніше і вдома. Він також заявив, що кошти, які вилучили в його кабінеті під час обшуку, були його особистими заощадженнями.

Водночас працівники митниці, які нібито давали Юрію Борисову хабарі через Назара Клебана, заявили у суді, що правоохоронці психологічно тиснули на них та змусили їх писати заяви про передачу хабарів. Назар Клебан заявив, що працівники військової прокуратури вилучили у нього гроші, які він позичив в особистих цілях у кількох своїх колег та родичів, а потім змусили його написати заяву про те, що ці гроші були хабарем для Юрія Борисова.

У судовому вироку не вказуються причини, через яку правоохоронці могли тиснути на працівників митниці і вимагати дати покази проти Юрія  Борисова.

Суддя Віталій Стрельбицький, взявши до уваги покази свідків та недостатню кількість доказів проти підсудного, прийняв рішення визнати його невинуватим. Юрію Борисову мають повернути усе майно та гроші, які арештували під час обшуків.

У військової прокуратури є 30 днів, щоб подати апеляцію на цей вирок. Якщо Юрія Борисова виправдають і в апеляційному порядку, то він автоматично поновиться на посаді і отримає компенсацію зарплати за весь період свого відсторонення. Окрім того, службовець матиме право вимагати виплати моральної компенсації.

Фото: lifeinfo.com.uaasn.in.ua

Цей допис уже прочитано 14 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: