Home » Новини Львова » Зарплати у Львові зростають найвищими в країні темпами, – ЗМІ

Зарплати у Львові зростають найвищими в країні темпами, – ЗМІ

Львів піднявся за підсумками четвертого кварталу 2017 року на третю сходинку в рейтингу населених пунктів із найвищим рівнем середніх зарплат.

Про це йдеться у журналі «Новое Время», де також розповіли, що, за даними «Work.ua», станом на січень 2018 року зарплата, яку пропонують роботодавці в Києві, становила в середньому 10,3 тисячі гривень на місяць. А в Одесі, яка традиційно відрізняється високим рівнем оплати праці, це значення дорівнює 9,6 тисячі гривень, пише Щоденний Львів.

Натомість львівські компанії тепер обіцяють потенційним співробітникам щомісяця майже по дев’ять тисячі гривень. За середнім рівнем пропонованих у регіоні зарплат галицька столиця вже обігнала такі промислові центри, як Дніпро з його 8,2 тисячі гривень на місяць, Харків (8,8 тисячі гривень) і Вінницю (вісім тисяч гривень).

Хоча за результатами 2015 року, 2016 року і трьох кварталів 2017 року, 700-тисячіячний Львів був лише п’ятим. За торішніми даними «Work.ua» можна зробити висновок, що у Львові роботодавці стали пропонувати кандидатам на третину більші зарплати, ніж у 2016 році.

Це рекордний приріст порівняно з іншими великими містами країни. Зокрема, у Дніпрі подібна « надбавка» становить 25% від рівня попереднього року, в Києві та Одесі — 22%, а в Харкові – 21%.
«HR»-експерт порталу «Rabota.ua» Тетяна Пашкіна відповіла запитання про те, чому заробітки у Львові ростуть швидше, ніж у столиці і містах-мільйонниках, так: «Польша не дрімає».

Західна країна-сусідка дійсно посилено «підмітає» трудові ресурси сусідніх із нею регіонів України. Офіційна Варшава спростила процедуру працевлаштування для працівників зі сходу, а польські роботодавці проявляють до них зростаючий інтерес.

«Убік України як джерела трудових ресурсів звернули свій погляд і роботодавці зі Словаччини та Румунії», – каже керуючий партнер компанії «Odgers Berndtson Ukraine» Роман Бондар».

Щоб якось протистояти цим зовнішнім конкурентам у боротьбі за працівників, компанії, що мають активи у Львові і області, стали динамічніше, аніж в інших регіонах України, збільшувати зарплати і бонуси власному персоналу. Останні кілька років у передмістях Львова з’явилося кілька великих підприємств з іноземними інвестиціями.

Тільки на одному з них – «Fujikura» – близько трьох тисяч робочих місць. А на розташованому неподалік від нього заводі «Bader» – 1,5 тисячі.

Приходять великі роботодавці і безпосередньо до Львова. У грудні минулого року міжнародна група компаній «VEON» (до лютого 2017 року – «VimpelCom Ltd»), яка володіє українським мобільним оператором «Kyivstar», відкрила тут глобальний сервісний центр. Представництво, розраховане майже на одну тисячу робочих місць, адмініструє персонал, фінанси і закупівлі для «VimpelCom» у семи країнах СНД.

У Львові відкрила сервісний центр, який обслуговує 20 країн, і компанія «Nestle». Свій офіс запустив тут і аудиторський гігант «PwC». А компанії «Ericsson» і «Siemens» презентували у Львові відділи розробок.

Цей допис уже прочитано 299 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: