Home » Новини Львова » ЗАМІСТЬ КАШТАНІВ – КЛЕНИ.

ЗАМІСТЬ КАШТАНІВ – КЛЕНИ.

На вимогу мешканців  будинків на вулицях Франка 53-55 та Костомарова, 18  замість вирубаних каштанів висадили молоді клени.

4 листопада у маленькому дворику між будинками у самому центрі міста працівниками Львівського комунального підприємства “Снопківське” було вирубано два великих каштани. Ще до того як ця новина з’явилася на сайті Львівської міської ради про вирубку дерев повідомили користувачі мережі Facebook:

ЗАМІСТЬ КАШТАНІВ - КЛЕНИ.

Зрубаних два дерева – подія, начебто, не масштабна, проте, коли мова йде про центр міста, то значення має навіть маленьке деревце. Тому ми вирішили дізнатися, на якій підставі проводилася вирубка.

У ЛКП “Снопківське” нам повідомили, що із заявою до Галицької райдержадміністрації звернулася мешканка одного із прилеглих будинків (на сайті ЛМР повідомляється, що із будинку № 18 по вул. Костомарова), яка проживає на цокольному поверсі. Причина звернення – занепокоєння через те, що дерева пускають коріння під будинок, розростаються і це може зашкодити будинку. Екологи на запит Галицької райдержадміністрації дали висновок, що саме два дерева з трьох треба вирубати, оскільки вони знаходяться в аварійному стані. Одне з дерев навіть похилилося прямо на будинок. Окрім цього, у ЛКП зазначили, що із зрізаних залишків стовбурів видно, що в деревах вже були дупла, що означає, що дерево стоїть до пори – до часу. Додають,  якщо дереву більше 30 років, його потрібно “міняти”.

ЗАМІСТЬ КАШТАНІВ - КЛЕНИ.

 

Чому ж не можна було дерева підрізати і чи можна ознайомитися із документами на вирубку? Із цими запитаннями в ЛКП нам порадили звернутися у комунальний відділ (відділ комунального господарства – прим. авт.)  Галицької РДА.

У райдержадміністрації  повідомили, що обстеження дерев проводилося управлінням екології (управління екології та ландшафтного дизайну Львівської міської ради – прим. авт.) спільно з екологічною інспекцією (Державна екологічна інспекція у Львівській області – прим. авт.) ще 20 липня, одразу після звернення мешканців будинку № 18 по вул. Костомарова.

Слід додати, що після звернення до Галицької районної держадміністрації мешканців прилеглих будинків, які були незадоволені вирубкою дерев, вже через тиждень працівниками ЛКП “Зелений Львів” у дворі висаджено молоденькі клени.

ЗАМІСТЬ КАШТАНІВ - КЛЕНИ.

За словами викладача спеціальності “Лісове господарство” Технологічного коледжу Національного  Лісотехнічного Університету Галини Боратинської, саме клен, і той же каштан, вже за кілька років швидко виростають, тому саме з таких дерев найкраще виростають в майбутньому, наприклад, сквери. Пані Галина зазначає, що в разі пошкодження дерева (внутрішня гниль) його однозначно краще зрубати, оскільки, вітер може звалити саме дерево або обламати великі гілки крони, чим буде завдано значно більшої шкоди.

Дотримуючись порядку подання звернення про отримання публічної  інформації, ми звернулися до Галицької РДА – щоб в порядку Закону “Про доступ до публічної інформації” нам надали відповідні документи. Свою заяву до Галицької РДА ми надіслали 14 листопада. Мешканці будинку № 18 по вул. Костомарова – ще 8 листопада (оскільки самим мешканцям цього будинку не вдалося з’ясувати між собою, хто ж з них написав заяву щодо небезпеки дерев у дворі). Наразі жодних пояснень стосовно наших звернень від райдержадміністрації не надходить. Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.  Хотілося би побачити документацію та зрозуміти, чи справді дерева були в аварійному стані, чи їх вирубка – це лише примха когось, хто має плани на прибудинкову територію у центрі міста.

ЗАМІСТЬ КАШТАНІВ - КЛЕНИ.

Сюжет та текст: Віра Гаман

Фото та відео: Віталія Вертелецька

Цей допис уже прочитано 566 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: