Home » Новини Львова » ЗАЛИШИЛОСЬ 7 ДНІВ! ОБЕРИ ПРОЕКТ, ЯКИЙ, НА ТВОЮ ДУМКУ, ПОКРАЩИТЬ ІНФРАСТРУКТУРУ ЛЬВОВА!

ЗАЛИШИЛОСЬ 7 ДНІВ! ОБЕРИ ПРОЕКТ, ЯКИЙ, НА ТВОЮ ДУМКУ, ПОКРАЩИТЬ ІНФРАСТРУКТУРУ ЛЬВОВА!

А ми, в свою чергу, обрали кілька проектів, які, на нашу думку, є найбільш цікавими.

Бюджет участі – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. На даний час ми з вами можемо лише проголосувати за проект, реалізація якого, на нашу думку, найбільше потрібна, найбільше підходить нашому місту, оскільки подання проектів вже завершено.  Проголосувати можна на сайті Громадського проекту.

Для цього потрібно натиснути на «Проголосувати» під обраним проектом, авторизуватися за допомогою одного із запропонованих способів (найзручніше це зробити через систему Приват24), і справа знову натиснути «Проголосувати».

Загалом проектів на голосуванні є, м’яко кажучи, немало. А саме – 294. Всі вони з різних категорій.  Ми вирішили обрати п’ять найцікавіших! Одразу зазначимо, що оминули проекти із категорії «Освіта», оскільки кожен такий проект стосується конкретного навчального закладу. І  в такому випадку важко визначити доцільність проекту, оскільки вони є більш локалізованими, ніж інші.

  1. “Наш Сільмаш” – перший громадський спортивний простір: № 78

На вільній території пропонується розташувати мале футбольне поле, тренажерні та спортивні майданчики, скейт-парк, зону відпочинку.

«“Сільмаш”– єдина зона, що залишилась нам для відпочинку, все навколо забудовано багатоповерхівками, а інфраструктура вмирає. Якщо проект не реалізується, то забудові малого поля на стадіоні “Сільмаш” нічого не перешкоджатиме. Наші діти будуть гуляти у під’їздах», – вказано в описі проекту. Територія “Сільмашу” і справді давно пустує, закинутою її пам’ятає ще покоління наших батьків. Натомість, там можна облаштувати чудову площу для проведення дозвілля.

ЗАЛИШИЛОСЬ 7 ДНІВ! ОБЕРИ ПРОЕКТ, ЯКИЙ, НА ТВОЮ ДУМКУ, ПОКРАЩИТЬ ІНФРАСТРУКТУРУ ЛЬВОВА!

  1. Проект реконструкції та відновлення парку Горіховий гай: № 185

Для чесності слід почати з того, що в цьому випадку присутня особиста зацікавленість автора. Пам’ятаєш його парком «Орльонок» із закинутим однойменним кінотеатром, з даху якого росли дерева. Потім поступово назву кінотеатру змінюють на «Сокіл», кілька озер висихають, зникає атракціон машинок і улюблена звивиста залізна гірка. Зате вже через деякий час на місці старих забутих кінотеатрів відкривається “Lviv Film Centr”, на даху якого вже немає дерев і дикої трави, а натомість організовуються виступи різних виконавців – під відкритим небом. А сам парк стає охайнішим і чистішим.

Отож, автори проекту зазначають, що цей парк – це велика зелена територія, яка має великий невикористаний потенціал для мешканців всього міста. І це чиста правда (хоч таких місць у Львові, напевне, багато). Особисто мені для прогулянки відомий лише маршрут від кінотеатру до Технікуму зв’язку. А далі, за деревами, заросла кущами дорога до стадіону «Динамо», по якій страшно ходити.

Пропонується почати з найпростішого: провести заходи з санітарної очистки, демонтажу зруйнованих елементів благоустрою, влаштування природного дренажу дощової води, покриття основних існуючих пішохідних шляхів та встановлення базових елементи благоустрою. 

ЗАЛИШИЛОСЬ 7 ДНІВ! ОБЕРИ ПРОЕКТ, ЯКИЙ, НА ТВОЮ ДУМКУ, ПОКРАЩИТЬ ІНФРАСТРУКТУРУ ЛЬВОВА!

  1. Облаштування скверу на вулиці Львівській в смт. Брюховичі: № 88

Брюховичі – є зручним місцем для проживання, ремонт дороги в цьому напрямку має пріоритетне значення, а на в’їзді у селище будуються новенькі котеджі.  Кількість населення невпинно збільшується.

Автори проекту пропонують створити у селищі сквер, що дасть можливість облаштувати та облагородити територію, на якій, крім чагарників і дерев, нічого не росте, але за місцем розташування може стати частиною громадського простору для усіх жителів мікрорайону. Цей сквер об’єднає людей для спілкування і спільного відпочинку.

«У разі реалізації даного проекту результатом зможуть користуватись усі мешканці Брюхович та львів’яни, які приїжджають на відпочинок у селище (діти, молодь, люди похилого віку)», – зазначається в описі проекту.

ЗАЛИШИЛОСЬ 7 ДНІВ! ОБЕРИ ПРОЕКТ, ЯКИЙ, НА ТВОЮ ДУМКУ, ПОКРАЩИТЬ ІНФРАСТРУКТУРУ ЛЬВОВА!

  1. «Покровська площа»: № 150

Мова йде про площу перед Церквою Покрови Пресвятої Богородиці, що на вулиці Личаківській (там, де вже кінцева зупинка трамваїв № 2 та № 10). Сквер знаходиться на розі вулиць Личаківської і Долішньої, вже багато років він знаходиться у занедбаному стані. Мета цього проекту – облагородити площу для зустрічі людей різного віку. 

  • парафіян Церкви Покрови Пресвятої Богородиці;
  • учнів, батьків та вчителів – поруч є корпус молодшої школи № 63 і корпус старшої школи № 63.

Зелені насадження, алея із енергоефективним освітленням (пріоритетно –  сонячні батареї), встановляння криниці (яка б була своєрідним фонтаном для площі, а також питною водою зі скважини) – такі нововведення пропонують автори проекту.

Проект також передбачає пішохідний хідник через центр площі (скверу), що дасть можливість пішоходам переходити цю площу безпечніше, ніж біля проїзної частини вулиці Личаківської. 
Враховуючи, що площа (сквер) знаходиться поряд із Церквою Покрови Пресвятої Богородиці, парафія буде зацікавлена, щоб площа була доглянута і ефективно використовувалася громадою.

Пустинна територія перед великою будівлею Церкви виглядає дуже похмуро – так, наче зараз там розпочнеться траурна процесія. Місце тут людне, адже неподалік знаходиться автостанція № 6. Тому реалізація цього проекту матиме загальноміське значення.

ЗАЛИШИЛОСЬ 7 ДНІВ! ОБЕРИ ПРОЕКТ, ЯКИЙ, НА ТВОЮ ДУМКУ, ПОКРАЩИТЬ ІНФРАСТРУКТУРУ ЛЬВОВА!

  1. Громадський простір у парку “Знесіння”: № 290

Парк «Знесіння» часто опиняється в центрі якихось обговорень чи навіть скандалів, оскільки знаходиться недалеко від центральної частини міста, а тому, імовірно, є ласим шматком для тих, хто хоче жити в парковій зоні і поближче до «цивілізації».

Впорядкування парку має значення не лише для місцевих мешканців – сюди навідуються на прогулянки з усіх куточків Львова, оскільки парк є великим за площею, та має зручне місце розташування. Ідея проекту полягає у створенні громадського простору, а саме сцени під накриттям для проведення освітніх, культурних та розважальних заходів. Окрім цього, проект передбачає оновлення інфраструктури: встановлення нових альтанок, лавок, смітників та спеціальних місць для розведення багаття.

Громадський простір розрахований на людей різних вікових категорій та соціальних груп. Для охочих провести час серед природи, відвідати концерт, лекцію, чи показ фільму. 

ЗАЛИШИЛОСЬ 7 ДНІВ! ОБЕРИ ПРОЕКТ, ЯКИЙ, НА ТВОЮ ДУМКУ, ПОКРАЩИТЬ ІНФРАСТРУКТУРУ ЛЬВОВА!

Заходьте на сайт  Громадської проекту та обирайте той варіант покращення, який на Вашу думку, найбільше потрібен нашому місту! Не будьте байдужими! Нам тут жити і нашим дітям тут рости. Такі глобальні речі, як щастя і благоустрій, починаються з таких дрібних речей як порядок та його дотримання.

Фото: Громадський проект та Львівська газета

Цей допис уже прочитано 834 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: