Home » Суспільство » ЗАХИСТІТЬ СВІЙ ДІМ ВІД КРАДІЇВ!

ЗАХИСТІТЬ СВІЙ ДІМ ВІД КРАДІЇВ!

У Новий Рік – будьте пильними! Найважливіші поради, як не стати жертвами квартирних крадіжок.

На новорічні та різдвяні свята припадає чи не найбільша кількість вихідних днів у році. І, звичайно ж, ми кудись та й вибираємось: у гори, за кордон чи навіть просто в гості до своїх близьких. І така пора – найзручніший час для професійних крадіїв, щоб спробувати проникнути у чиєсь житло. Натрапивши в мережі на стару, проте досі актуальну статтю на Finance.Ua про те, як вберегти свій дім від небажаних гостей, ми вирішили поділитися з вами кількома найважливішими порадами. Отож: 

  1. Краще залишити на місці старі двері, а за ними поставити нові. 

Багато хто, почувши, що десь в його будинку обікрали квартиру, відразу ж знімають старі двері і на їх місце ставлять дорогі броньовані. Такими діями ви лише покажете “непроханим гостям”, що і у вас є, чим “поживитися”.  Окрім потужних дверей, значення має якість замку. Не варто економити на ньому – чим надійніше замок, тим менше шансів у грабіжників.

      2.  Якщо ви живете на першому поверсі, поряд із зовнішньою газовою трубою або пожежними сходами, поставте грати на вікна, а високі дерева під вікнами краще спиляйте.

       3. Встановіть сигналізацію.

Система безпеки встановлюється в квартирі і виводиться на пульт охорони. А якщо до будинку спробують залізти грабіжники, в лічені хвилини оборона прибуде на місце злочину.

      4.  Раптових візитерів до квартири не впускайте!

Якщо до вашої квартири під певним приводом (працівник відділу соціального захисту, сантехнік, перевірка вентиляції, підключення Інтернету) прийде навідник, то, лише на хвилину впустивши на поріг, ви дасте йому можливість оцінити “привабливість” приміщення, систему замків і наявність сигналізації. Завжди відмовляйтеся від пропозицій незнайомців поворожити, напитися води, прийняти ліки. Як правило, такі відвідини закінчуються крадіжками. Якщо відвідувач вам не знайомий і відрекомендувався представником якоїсь служби, до якої ви не зверталися, прочинивши двері, перевірте його посвідчення. Якщо виникли сумніви, подзвоніть в службу, попросіть його зайти іншим разом, зверніться в поліцію, покличте сусідів. 

     5.  Значно зменшує вірогідність квартирної крадіжки присутність в приміщенні собаки. Допомагає зберегти майно імітація присутності в приміщенні господарів – підключення до таймерів музичного центру, телевізора, освітлення та інших електричних приладів, які за заздалегідь закладеною програмою включатимуться на певний проміжок часу.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

1.Не повідомляйте домашню адресу і номер телефону стороннім без потреби.

2.Якщо продаєте цінні речі, не вказуйте в оголошенні час своєї відсутності в квартирі.

3.Не носіть ключі від квартири разом з документами. Втративши ключі, негайно замініть замки або ж поставте додаткові двері. Дуже необачно залишати ключі під килимком або в поштовій скриньці. Якщо виявите, що щось недобре із замками (хтось встиг в них длубатися), терміново сповістіть свого дільничного.

4.Закривайте вікна і кватирки, це особливо важливо, якщо живете на першому або останньому поверсі, в квартирах, розміщених біля пожежних сходів і прибудов.

5.Накопичення кореспонденції в поштовій скриньці вказує злочинцям на тривалу відсутність господарів. Домовитеся з родичами або сусідами, аби вони під час вашої відсутності забирали пошту.

6.Подбайте про страховку власного майна на випадок крадіжки.

7.Не застосовуйте для охорони власної квартири засоби, які можуть спричинити тяжкі наслідки для зловмисника: підведення електроструму, встановлення вибухових пристроїв. Оскільки за законом можете понести відповідальність, якщо пастка спрацює.

ПОРАДИ ДІТЯМ:

Якщо дорослі пішли у справах, а ти залишився удома сам, перевір, чи надійно закриті двері. Якщо хтось постукає і запитає, де дорослі,можна голосно сказати: “Тату, до тебе прийшли!” 

Батьки повернуться лише за годину, а хтось намагається відкрити замок вхідних дверей? Підійди до дверей і голосно запитай “Хто там?”, якщо спроби відкрити двері продовжуватимуться, негайно дзвони в міліцію, чітко вкажи свою адресу, і через декілька хвилин злочинець виявиться в руках правосуддя. Якщо телефону немає, то голосно поклич батька, зроби вигляд, що дзвониш в міліцію (“Алло, міліція, негайно приїжджайте за адресою…”), з балкона або з вікна поклич на допомогу.

Ні в якому разі не запрошуй додому товаришів, з якими недостатньо знайомий. І взагалі, було б непогано, якби батьки знали, з ким ти товаришуєш.

Виходячи з будинку, щільно закривай двері, балкон, кватирки, не залишай ключі від приміщення в досяжних місцях.

Серед друзів не хизуйся, що в твоїй квартирі є цінні речі. З собою не носи великих сум грошей, навіть якщо такі “завелися” і в твоїй кишені – не розповідай про це стороннім. Крутим мобільним теж менше хизуйся. Якщо ж помітив, що тебе переслідують, краще зайди в найближчий магазин або іншу установу або попроси когось з дорослих довести тебе додому.

Автори статті зазначають, почуття безпеки вельми підступне! Як свідчить статистика, більшість людей відчувають себе занадто захищеними, а тому живуть так, ніби грабіжники і злодії існують лише у фільмах. Людині чомусь здається, що жертвою злочину завжди стають інші, а з ним нічого поганого статися не може. 

Тож будьмо пильними і не забуваймо про найпростіші правила безпеки!

Фото: Львівська пошта

Цей допис уже прочитано 675 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: