Home » Новини України » Заарештованих українських моряків перевезли до Москви.

Заарештованих українських моряків перевезли до Москви.

Наразі їх можуть перевести лише до слідчого ізолятору.

Заарештованих українських моряків перевезли до Москви.

Усіх 24 українських моряків, яких затримали в районі Керченської протоки, перевезли до Москви, – про це пише “ВВС Україна” з  посиланням на  “Уповноважену з прав людини Криму” Людмилу Лубіну:

“Жодного моряка в СІЗО Сімферополя не лишилося”.

Наразі їх можуть перевести лише до слідчого ізолятору, “поки вони заарештовані”.

У четвер адвокат Джеміль Темішев, який захищає інтереси командира судна “Бердянськ” Романа Мокряка, повідомив, що його підзахисного разом з іншими українцями вивезли до Москви.

У російському МЗС повідомили, що отримали від українських дипломатів ноту з вимогою забезпечити консульський доступ до моряків. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що консули України готові до переведення моряків у “Лефортово” (один із слідчих ізоляторів у Москві – прим. ред.).

“Наші консули готові до цього, оскільки у нас там є доступ”, – сказав міністр на нараді у Президента.

Він також повідомив, що Міжнародний комітет Червоного хреста спрямував до Москви прохання надати допуск до затриманих моряків.

“Причому, вимагають як фізичного допуску, так і медичного. Оскільки, ми не знаємо, який фізичний і психологічний тиск на них сьогодні чиниться. Ми повинні отримати незалежну інформацію”,– заявив пан Клімкін.

Він нагадав, що згідно з міжнародним гуманітарним правом, затримані моряки є військовополоненими і тому суду не підлягають.

Ми отримали підтримку з боку наших міжнародних партнерів щодо цієї позиції”, – уточнив міністр.

Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію в понеділок, 3 грудня, надати інформацію про захоплення в полон українських моряків. Росія має повідомити про юридичні підстави утримання моряків, місця утримання, спричинені поранення і надану медичну допомогу.

Таке рішення Європейський суд ухвалив у відповідь на заяву уряду України про захист прав моряків, затриманих Росією в Керченській протоці.

Нагадаємо, 28 листопада стало відомо, що кримські суди в Сімферополі і Керчі обрали запобіжні заходи для всіх 24 українців, що перебували на затриманих Росією суднах. Їх звинувачують у порушенні державного кордону РФ. За цією статтею їм загрожує позбавлення волі терміном до шести років. Згідно з рішенням суду, українці перебуватимуть під арештом принаймні протягом двох місяців: до 25 січня 2019 року.

Цей допис уже прочитано 119 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress balloons powered by nksnow
%d блогерам подобається це: