Home » Суспільство » “За “безкоштовні” пологи заплатила 5 тисяч гривень».

“За “безкоштовні” пологи заплатила 5 тисяч гривень».

Держава нібито гарантує безкоштовні послуги для породіль, але ви приготуйте від 5 до 7 тисяч гривень, якщо збираєтесь народжувати в Україні.
Як нам відомо, Україна посідає 131-ше місце серед 176 країн за рівнем хабарництва та корупції, між Росією та Казахстаном. За результатами опитування лідером корупції є медична галузь. Законопроект №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» від 10.04.2017 вніс значні зміни у наданні медичного обслуговування. Зокрема, у цьому законопроекті йдеться, що пологи в Україні залишаться безкоштовними. «У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.»
Також МОЗ інформує, що пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними і надалі – держава покриє на 100% вартість цих послуг. Проте породіллі кажуть зовсім інше.
Софія два місяці тому народжувала у пологовому будинку на Джамбула й розповіла , що безкоштовно їй навіть прищепки для пупка не дали. « За такі «безкоштовні» пологи заплатила 5 тис. Окремо сказали платити лікареві, акушеру, санітарці та іншим». А ось 24-річна Юлія запевнила, що її лікар не вимагав прямо ,а просто сказав :«Скільки можете». Але ж за законом пологи безкоштовні, а де не глянь – платити кажуть. Звісно,  кожна жінка переживає за те, як у неї пройдуть пологи, тому й змушена робити те, що їй кажуть. Проте, коли в нашій країні жінки зможуть народжувати безплатно, без страху й ризику? Коли написане буде відповідати дійсності? Боюсь, відповіді на ці запитання отримаємо не скоро.
З іншого боку, всі ми знаємо, що зарплата лікарів, яким ми довіряємо наше здоров’я, делако не відповідає тому ризику, який вони на себе беруть. Всі сподівання зводяться до нововведень, запроваджених медичною реформою:

“Разом з тим, 2018 року окремі послуги будуть оплачуватися з державного бюджету в рамках пілотних проектів. Одним з перших таких “пілотів” має стати оплата вартості пологів напряму пологовим будинкам від Національної служби здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом” – цитує коментар Міністерства охорони доров’я стосовно оплати пологів видання ТСН. Водночас породіллі, які забажають додаткових послуг, наприклад, мати окрему палату у пологовому та інше, скоріш за все, сплачуватимуть за це зі своєї кишені.

Фото: freemiass.ru

 

Цей допис уже прочитано 425 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: