Home » Новини України » Я НІКОМУ НЕ ДОВІРЯЮ:11 головних тез з великого інтерв’ю Зеленського іноземним ЗМІ

Я НІКОМУ НЕ ДОВІРЯЮ:11 головних тез з великого інтерв’ю Зеленського іноземним ЗМІ

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю чотирьом провідним європейським виданням – британському Time, французькому Le Monde, німецькому Der Spiegel і польської Gazeta Wyborcza. Зеленський обговорив з журналістами переговори з Росією, війну на Донбасі і відносини з США. Головні тези з інтерв’ю президента.

Я НІКОМУ НЕ ДОВІРЯЮ:11 головних тез з великого інтерв'ю Зеленського іноземним ЗМІ

ОЧІКУВАННЯ ВІД ЗУСТРІЧІ В НОРМАНДСЬКОМУ ФОРМАТІ
“Досвід показує, що зустрічі (мирні переговори, – ред.) Можуть тривати багато годин. Часто вони йдуть по колу, де люди повторюють одне і те ж. Ось, що я зрозумів для себе: люди приходять на мирні переговори, сподіваючись, що нічого не зміниться. Можливо, вони просто приходять з різними цілями. У кожної країни є своя позиція. Без сумніву, Німеччина і Франція багато зробили для того, щоб переговори відбулися. Це вже перемога. перемога, коли зброя замовкає, а люди починають говорити ” .

ТРИ ГОЛОВНІ ПИТАННЯ, ЯКІ БУДУТЬ ОБГОВОРЮВАТИСЯ В ПАРИЖІ
“По-перше, це обмін полоненими, реальний обмін в чіткі терміни. По-друге, це припинення вогню, і це дуже складно. Але перемир’я зазначено у всіх угодах, як пріоритет, першого пункту. Число обстрілів дійсно зменшилася, але не припинилася . І третій пункт, коли ми говоримо про вибори то повинні розуміти, що перед цим нам потрібен повний відведення військ, повне роззброєння всіх незаконних формувань, військових формувань, незалежно від їх типу, форми “.

НАЙСКЛАДНІШЕ ПИТАННЯ – ВІДНОВЛЕННЯ КОНТРОЛЮ НАД КОРДОНАМИ
“Якщо ми дійдемо до цього питання, то він буде найскладнішим на переговорах. Але, чесно зізнаюся, що не підтримую те, як це прописано в (мінських, – ред.) Угодах. Відповідно до них повинні відбутися вибори, а потім контроль над кордонами переходить Україні. Я не згоден з послідовністю цих дій “.

ВІЙНА НА ДОНБАСІ МОЖЕ СПРОВОКУВАТИ “ТОТАЛЬНУ ВІЙНУ” В ЄВРОПІ
“Я не погоджуся на війну на Донбасі. Знаю, що є багато” гарячих голів “, особливо ті, хто проводить мітинги і каже:” Давайте будемо боротися і заберемо все назад “. Але якою ціною? Яка ціна? І я не буду робити цього. Якщо це не задовольняє суспільство, то прийде новий лідер, який виконає такі вимоги. Але я ніколи не піду на це, тому що моя життєва позиція – бути людиною понад усе. І я не можу відправити їх туди (українських військових на Донбас, – ред.). Як? Скільки з них помре? Сотні тисяч, а потім почнеться тотальна війна, тотальна війна в Україні, а потім і по всій Європі “”.

НОВИЙ ФОРМАТ В ПЕРЕГОВОРАХ ПО КРИМУ
“Думаю, що в справі з Кримом могли б допомогти США. Міг би бути такий формат переговорів: Україна, Росія, США. Я запитаю на саміті, чи можемо ми говорити про Крим в цьому колі. Якщо ні, то мені б хотілося, щоб ми узгодили ще якийсь формат. Це наша територія, я б хотів, щоб вона до нас повернулася “.

ПРО ДОВІРУ ДО ПУТІНА
“Я нікому не довіряю, скажу вам чесно. Політика не точна наука. Ось, чому я в школі любив математику. У ній все було для мене ясно. Ви можете вирішити рівняння зі змінною. Але тут є тільки змінні, в тому числі в політиці нашої країни. Я не знаю цих людей. Не можу зрозуміти, з якого тіста вони зроблені. Тому вважаю, що не можу нікому довіряти. Просто у кожного є свої інтереси “.

УКРАЇНА НЕ МОЖЕ БУТИ ШАХОВОЮ ФІГУРОЮ У ВЕЛИКИХ СВІТОВИХ ГРАВЦІВ
“Перш за все, я б не хотів, щоб Україна була картою, фігурою на шахівниці для великих світових гравців, які могли б використовувати нас як прикриття, як частина якоїсь угоди. Що стосується США, я б дуже хотів, щоб вони допомогли нам, зрозуміли нас, побачили, що ми самі по собі є гравцем. вони (США, – ред.) не можуть укладати угоди з будь-ким за нашою спиною. Звичайно, вони нам допомагають, і я говорю не тільки про технічну, військової, фінансової допомоги “.

ЖОРСТОКИЙ СИГНАЛ ВІД США
“США – це сигнал для всього світу. Наприклад, коли Америка каже, що Україна – корумпована країна, то це важкий сигнал. Фраза може здатися досить простий: Україна – корумпована країна. Але заява не залишиться всередині США, його чують все. Інвестори, банки, зацікавлені сторони, компанії, що мають капітал в Україні. Такий сигнал для них каже: “Будь острожен, що не вкладай” або “Забирайся”. Це жорстокий сигнал. Справа не в тому, що корупції немає, але ми працюємо над цим. І цей сигнал від них (США, – ред.) дуже важливий “.

У ФРАНЦІЇ ЗАРАЗ ІНШІ ВІДНОСИНИ З РОСІЄЮ
“Коли справа доходить до Росії, здається, що у Франції зараз інші відносини з РФ. Я думаю, що деякі слова Макрона (висловлювання проти НАТО, – ред.) Пов’язані з ослабленням політики санкцій. В економічному плані політика санкцій не йде на користь ні Франції, ні Німеччині. Але коли мова йде про людей, ми не повинні розглядати вигоди “.

США ЄДИНІ, ХТО МОЖЕ ЗУПИНИТИ “ПІВНІЧНІЙ ПОТІК-2”
“Я б хотів, щоб європейські лідери висловлювали іншу думку, коли справа доходить до” Північного потоку “, і зробили інші кроки. Не знаю, що ще можу сказати про” Північний потік-2 “. Ми не маємо жодного впливу на рішення європейців. У нас його немає, ось і все. Ми можемо розраховувати лише на ту сильну підтримку, яку бачимо з цього питання з боку США. Це єдине, що може зупинити “Північний потік-2”.

НЕ ХОЧУ, ЩОБ МИ ВИГЛЯДАЛИ ЯК ЖЕБРАКИ
“Ніколи не розмовляв з президентом (Дональдом Трампом, – ред) з позиції quid pro quo (” послуга за послугу “, – ред.). Це не моє. Не хочу, щоб ми виглядали як жебраки. Але потрібно розуміти, що ми на війні. Якщо ви наш стратегічний партнер, то не можете блокувати допомогу. Я думаю, що це справедливо. І мова йде не про quid pro quo “.

Цей допис уже прочитано 75 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: