Home » Культура » Виставка єврейської спадщини Львова.

Виставка єврейської спадщини Львова.

Львів’ян запрошують на виставку єврейскої спадщини міста.

У Центрі міської історії на вул, Богомольця, 6 учора, 24 травня, відкрилася виставка «Ключ до міста», що розповідає про єврейську спадщину Львова. Як розповів один із її організаторів Тарас Назарук, виставка стала результатом роботи дослідників Рейчел Стівенс та Джека Райта, повідомляє Твоє місто.

«Рейчел є скульптуркою, викладачкою університету Нью-Мехіко, має викладацькі погляди на спадщину минулого. Вона має родинні зв’язки зі Львовом, адже її родичі до війни жили тут та загинули під час Голокосту. Тобто для неї це і персональний досвід. Вона намагалася дізнатися білше про історію міста, про його минуле, переглядала матеріали про місто. У процесі такого пізнання вона реалізувала свою роботу у виставку із трьох частин», – каже він.

Перша складова виставки – «Артефакт» – це конкретна річ, яку Рейчел знайшла на одному з ринків у Львові, – це ключ від синагоги, який хтось просто продавав. Для неї він став символом, що перевідкриває спадщину, тож інсталяція із цим ключем буде представлена на виставці.

Інший компонент виставки – це історія, про яку Рейчел із Джеком дізналися під час ознайомлення із матеріалами про спадщину Львова. Це історія Христини Хігер – дівчинки, якій вдалося врятуватися, переховатися у каналізаційній системі Львова, де вона тривалий час перебовула з родичами під час Голокосту.

«Рейчел спробувлаа зрозуміти: де саме у місті це відбувалося. Вони спробували по-своєму це реконструювати та з перспективи простору і місця розказати цю історію, показати маршрут переховування родини Хігер», – додає Тарас Назарук.

За його словами, третя частин виставки – це цифрова карта «Єврейський Львів: 100 адрес» про єврейські місця та спадщину у Львові. Основою цієї карти стали роботи Бориса Орича, який протягом 80-их та 90-их років намагався відкривати раніше замовчувану у Радянському Союзі єврейську спадщину Львова.

«Він за результатами роботи створив мапу. Рейчел і Джек, коли відкривали для себе місто, мало розуміли місця, які необхідно досліджувати, почали шукати джерела – саме так вони натрапили на цю карту. Інформація на цій карті збиралася протягом багатьох років. Ця інтерактивна карта також буде частиною виставки, вона також буде доступна онлайн», – каже він.

Виставка триватиме до 2 вересня. Вхід вільний.

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: