ВИРОК ЛІКАРЮ ОЛЕГУ ДАНКОВУ: коли одна помилка може стати фатальною.

Завідувача пологовим відділенням 3-ї міської клінічної лікарні засудили до одного року позбавлення волі.

Сьогодні. 2-го листопада, вироком Шевченківського районного суду м. Львова завідувача пологовим відділенням 3-ї міської клінічної лікарні м. Львова Олега Данкова визнали винним у смерті немовляти.  Суд визнав винним Олега Данкова у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст 140 ККУ (“Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього”) і призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на один рік із позбавленням права займатися лікарською діяльністю у комунальних та приватних закладах терміном на один рік.

Окрім того, суд постановив стягнути з  Олега Данкова на користь матері померлої унаслідок пологів дитини Мар’яни Павлик заподіяну їй моральну шкоду у розмірі 300 тис. грн. Також стягнути з Олега Данкова на користь батька дитини Остапа Пудляка заподіяну йому шкоду у розмірі 50 тис. грн. Окрім того, стягнути з комунальної 3-ї міської клінічної лікарні на користь Мар’яни Павлик заподіяну їй моральну шкоду у розмірі 50 тис. грн.

Як повідомляє Твоє Місто, в залі суду були присутні, як ті, хто підтримував позивачів, так і ті, хто прийшов підтримати лікаря (переважна більшість – матері, які успішно народжували під наглядом Олега Данкова). Окрім того, після смерті дитини у 2014 р. у Facebook організували флешмоб #ДякуюДанков. За цим тегом можна прочитати більше тисячі історій, автори яких дякують Олегу Данкову за професійно прийняті пологи.

Судово-медична експертиза вказала на існуючий причинний зв’язок між допущеними порушеннями з боку лікаря акушер-гінеколога Олега Данкова і смертю дитини. Зокрема, те, що:

  • не були належно оцінені ризики
  • не було обрано правильну тактику ведення пологів
  • проводилося витискання дитини та
  • порушено тактики накладення акушерських щипців.

У коментарі ZAXID.NET Олег Данков сказав, що не погоджується з рішенням суду і має намір його оскаржити. Наразі раніше обраний для лікаря запобіжний захід – особисте зобов’язання – залишено без змін до набрання вироком законної сили.

Фото: Твоє Місто

 

Цей допис уже прочитано 903 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: