Home » Новини України » Введення в дію законів про розмитнення авто блокує роботу консульських установ України.

Введення в дію законів про розмитнення авто блокує роботу консульських установ України.

Власники авто на єврономерах знайшли спосіб оминути необхідність розмитнення своїх автомобілів.

Введення в дію законів про розмитнення авто блокує роботу консульських установ України.

Власники авто на єврономерах знайшли спосіб оминути необхідність розмитнення: вони масово стають на тимчасовий консульський облік при генконсульствах України за кордоном, що дає право на багаторазовий перетин кордону без розмитнення авто, – пише видання “Укрінформ”.

“Згідно з абз.5 ч. 4 ст. 380 Митного кодексу України, громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Простими словами – такий наш громадянин без застави зможе ввезти авто строком на 60 календарних днів впродовж календарного року”, – роз’яснює “Zaxid.Net”.

За словами керівника консульського відділу посольства України у Варшаві Світлани Криси, масовий наплив власників авто на єврономерах в останні дні максимально ускладнює роботу генконсульств, відволікаючи їх від більш важливих консульських дій, а сама постановка на консульський облік цієї категорії людей у перспективі може негативно вплинути на голосування під час виборів в Україні, – повідомляє  “Укрінформ”.

“Упродовж останніх днів у консульських підрозділах дипломатичних установ України у країнах Європи різко збільшилася кількість випадків постановки на тимчасовий консульський облік, що займає 90% від загальної кількості усіх здійснюваних консульських дій”,– повідомила консул.

Вона наголосила, що це є наслідком введення в дію з 25 листопада 2018 року закону України про внесення змін до податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, а також закону України про внесення змін до митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України (№ 8487 та № 8488).

Постановка на тимчасовий консульський облік при генконсульствах України за кордоном дає змогу українцям – власникам транспортних засобів на іноземній реєстрації здійснювати багаторазовий (кожні п’ять днів), а також транзитний (до 10-ти днів) перетин кордону, а також право на перебування такого автомобіля в Україні без виїзду за кордон до 60-ти днів.

Стати на тимчасовий консульський облік за кордоном можуть власники річних віз, а також ті, хто має дозвіл на тимчасове і постійне проживання в Польщі.

Фото: Економічна правда

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Цей допис уже прочитано 139 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: