Всесвітній день прибирання відбувся в Україні попри війну

16 вересня 2023 року у Львівській області відбулася історична соціальна подія глобального масштабу Всесвітній день прибирання “World Cleanup Day”. Десятки тисяч учасників в нашій області під час традиційного прибирання очистили понад 100 офіційних локацій. Приєдналися навіть ековідповідальні громадяни Херсонської, Донецької та Луганської областей.

Станом на 12 годину 16 вересня 2023 понад 26 000 учасників, прибрали 1200 локацій, та зібрали 192 000 кг сміття частину відправили на переробку. Але прибирання ще тривають, також частина активностей та їх реєстрація буде проходити до 25 вересня включно, тож деталі та підсумки Всесвітнього дня прибирання 2023 в Україні організатори підбиватимуть 1 жовтня 2023 року.

Реєстрація результатів відбувається за посиланням до 25.09 включно https://forms.gle/zjQtrZoL3KXZ5hP18.

Формати прибирань:
 Для всіх, онлайн – Цифрове прибирання (видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів).
 Колективні прибирання на території установ, організацій.
 Традиційні прибирання (виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого самоврядування).
 Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай» (сортування вторинної сировини та відправка на переробку).
 Розбір завалів та інші формати.

У 2023 році подія пройшла з дотриманням карантинних правил та норм воєнного стану. Усі локації Всесвітнього дня прибирання були рекомендовані органами місцевого самоврядування та попередньо перевірені співробітниками ДСНС на наявність мінно-вибухових предметів; поруч обов’язково було бомбосховище, куди учасники могли спуститися у разі повітряної тривоги. Під час сигналу тривоги волонтери у сховищах проводили цифрове прибирання разом з усіма учасниками.

Активно відбулась подія і на Львівщині. ГО “Let’s do it Ukraine” спільно з Управлінням молоді та спорту ЛОВА провели наради з волонтерами та активно готували протягом місяця локації для безпечного прибирання. Тож громади спільно з комунальниками та гостями міста прибрали від сміття близько 70 локацій. На даний момент на Львівщині до події доєдналося більше 5000 людей, а у Львові було біля 15 локацій. Головною локацією Львова став парк “Цитадель”, де активісти зібрали понад 900 кілограмів сміття, частину з якого відсортували та віддали на переробку. Крім місцевих жителів до прибирання “Цитаделі” долучилися також студенти з університету Безпеки життєдіяльності, представники реабілітаційного центру Unbroken, Посли європейської молоді, ГО «ФРІ», ГО «AIESEC» та представники корпоративно-соціального бізнесу.

“Львівщина – це потужний регіон з надзвичайно активними людьми, які прагнуть бути більш екологічно свідомими та мати чисте довкілля. Це надзвичайно приємно, що у Львівській області так багато людей згуртувались та зробили велику кількість локацій, окрім цього, деякі з них сортували сміття. Центральна локація Львівської області теж приємно здивувала, адже туди доєднались представники реабілітаційного центру Unbroken, громадські організації та студенти” – прокоментувала Політицька Катерина – координаторка Всесвітнього дня прибирання у Львівській області.

Щороку до ініціативи “World Cleanup Day” долучаються світові лідери: Президенти ряду країн, а також князь Монако Альберт ІІ, крон принцеса Швеції Вікторія, активістка Гретта Тунберг. В Україні до ініціатив Всеукраїнського молодіжного руху “Let’s do it Ukraine” приєднуються представники влади та зіркові амбасадори: Наталка Карпа, Онука, Alyona Alyona, Джамала, Jerry Heil, Світлана Тарабарова, Маша Краш, Марія Мельник, Микита Вакулюк, Ілля Ярема, а також ряд блогерів, спортсменів, акторів, ведучих.

Організатор Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World», Міжнародним молодіжним рухом «School Recycling World» за підтримки Всеукраїнського молодіжного центру, корпорації Біосфера, в рамках співпраці з гуманітарним напрямом Нової пошти.

Організаційне сприяння: Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство інфраструктури України, Український державний центр позашкільної освіти, Національний еколого-натуралістичний центр, Київська міська державна адміністрація, Всеукраїнський молодіжний центр, Національна молодіжна рада, Асоціація молодіжних рад України, Обласні державні адміністрації, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадські організації, об’єднання, соціально відповідальний бізнес та медіа.

Більше деталей та реєстрація результатів прибирань в новинах на сайті letsdoitukraine.org

Хай небо буде мирним, а Україна чистою!

Всесвітній день прибирання відбувся в Україні попри війну Всесвітній день прибирання відбувся в Україні попри війну Всесвітній день прибирання відбувся в Україні попри війну Всесвітній день прибирання відбувся в Україні попри війну Всесвітній день прибирання відбувся в Україні попри війну Всесвітній день прибирання відбувся в Україні попри війну Всесвітній день прибирання відбувся в Україні попри війну

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: