Home » Новини України » ВРП звільнила суддю, бо ухвалив рішення за відсутності сторін

ВРП звільнила суддю, бо ухвалив рішення за відсутності сторін

ВРП звільнила Юрія Францішка з посади судді Голопристанського районного суду Херсонської області за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

Вища рада правосуддя вирішила звільнити Ю.Францішка з посади судді Голопристанського районного суду Херсонської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Першої Дисциплінарної палати ВРП, передає «ЗіБ».

Як повідомили в ВРП, дисциплінарну справу стосовно судді Ю.Францішка було відкрито на підставі скарги Котюжанської Н.В., у якій зазначено, що суддя постановив неправомірну ухвалу про затвердження мирової угоди, якою скаржника було свавільно позбавлено права власності на майно, набуте в порядку, встановленому законом.

За результатами розгляду дисциплінарної справи встановлено, що суддя Ю.Францішко під час здійснення правосуддя неналежно поставився до виконання обов’язків судді, через грубу недбалість допустив істотне порушення норм процесуального права, що призвело до порушення правил юрисдикції, порушення прав людини і основоположних свобод, грубого порушення закону, мало істотні негативні наслідки.

Отже, постановляючи ухвалу про затвердження мирової угоди без роз’яснення наслідків судового рішення, суддя не звернув увагу на те, що ухвалене ним судове рішення вплинуло також на права та обов’язки інших фізичних і юридичних осіб, яких не було залучено до судового розгляду і яким належать об’єкти нерухомості. 

Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку про застосування до судді Голопристанського районного суду Херсонської області Ю.Францішка дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади, яке підтримала Вища рада правосуддя.

Цей допис уже прочитано 119 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: