Home » Новини України » Вражаюча зарплата українських топ-чиновників

Вражаюча зарплата українських топ-чиновників

Інформація про зарплати українських топ-чиновників, яка днями стала надбанням громадськості, викликала масштабну хвилю обурень серед простих українців. Мовляв не можуть чиновники в бідній країні отримувати мільйонні винагороди. У Кабміні виправдовувалися як могли: мовляв, “припинивши схематоз і зробивши міністрам білі високі зарплати, ми долаємо корупційну практику у владі”. Звичайно, раціональне зерно в аргументах прем’єр-міністра Олексія Гончарука є. Однак розрив між зарплатами високопоставлених бюджетників і лікарів, вчителів, військових, дійсно шокуючий. Скільки ж отримують бюджетники в містах та селах України, пише”Апостроф”.

Пошта
Користувачів в соцмережах не на жарт обурила зарплата Гендиректора “Укрпошти” Ігоря Смілянського. Так, якщо в 2018 році головний поштмейстер країни отримував 571 тисячу гривень, то в минулому році вже 1 мільйон 427 тисяч гривень на місяць. В цьому році, згідно з фінпланом “Укрпошти”, на зарплату керівника передбачені кошти в розмірі 1 мільйона 886 тисяч гривень. Звичайно ж в місяць.

Сам Смілянський відзначав, що під його керівництвом підприємство показує відмінні результати роботи, відповідно і зарплата цілком виправдана.

У той же час, згідно з даними Державної служби статистики України, середня заробітна плата в сфері поштового та кур’єрської діяльності в листопаді 2019 року склала 6043 гривні. І росла вона трохи скромнішими темпами: всього на 887 гривень за рік (в листопаді 2018 року становила 5156 гривень). Таким чином, зарплати Смілянського в 2019 році вистачило б для того, щоб на 50% підняти оклади приблизно для 470 працівників поштового сфери.

Більш того, серед усіх видів економічної діяльності зарплати в поштовій діяльності взагалі є найнижчими в Україні.

Охорона здоров’я
Набагато більш скромна, але також чимала зарплата за грудень була у міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецького. За підсумками останнього місяця 2019 року, глава МОЗ отримала 94 тисячі 988 гривень. При цьому, посадовий оклад Скалецького склав всього 11 тисяч 428 гривень, все інше – надбавки і премії. До речі, перший заступник міністра Андрій Семиволос отримав за грудень навіть більше своєї начальниці: 98 тисяч 959 гривень.

У той же час середня зарплата працівників сфери охорони здоров’я, за останніми даними Держстату, на листопад 2019 року склала 7 тисяч 73 гривні і за рік зросла на 1 тисячу гривень.

Освіта
Міністру освіти і науки України Ганні Новосад за підсумками грудня 2019 року нарахували заробітну плату в розмірі 138 тисяч гривень. До речі, в листопаді Новосад отримала значно менше – 55 тисяч гривень. Ймовірно, не залишилися в образі і заступники міністра. Наприклад, Петро Коржевський отримав 76 тисяч гривень, а держсекретар Міністерства охорони здоров’я Павло Полянський збагатився на 80 тисяч гривень.

Що ж стосується середньої зарплати в освіті, то за підсумками листопада 2019 року вона склала 8 тисяч 87 гривень і зросла з листопада 2018 року на одна тисяча сто сорок дев’ять гривень.

Культура
У топ-10 чиновників Кабміну з найбільш високими зарплатами увійшли відразу двоє співробітників Мінкульту: перший заступник міністра Анатолій Максимчук та заступник міністра Ірина Подоляк.

Максимчуку в грудня 2019 нарахували 248 тисяч гривень. В ці кошти входить премія – 91500 гривень та матеріальна допомога 86 тисяч гривень. А Ірина Подоляк отримала 240 тисяч гривень. Навіть шеф цих чиновників міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський отримав менше – 113 тисяч гривень.

Тим часом, робота рядових співробітників сфери мистецтва і спорту оплачувалася, в середньому, на рівні 8,5 тисячі гривень. За рік (з листопада 2018 по листопад 2019) працівники сфери мистецтва і спорту наростили фінансових м’язів майже на 800 гривень. А ось працівники бібліотек, музеїв та інших закладів культури, за даними Держстату, живуть ще бідніше: за підсумками листопада 2019 року середня зарплата в цій сфері склала 7700 гривень, хоча в грудні 2018 року вона була на 100 гривень більше.

Силовий блок
Не забули про надбавки для себе і співробітники Міноборони. Так, екс-держсекретар міністерства Олександр Дублян за 17 робочих днів отримав 214 тисяч гривень (включаючи оплату за невикористану відпустку).

Перший заступник міністра Іван Руснак став багатшим на 148 тисяч гривень, а сам глава відомства Андрій Загороднюк отримав 97 тисяч гривень.

При цьому, зарплата військовослужбовця за контрактом (рядовий і сержантський склад), як значиться на сайті Міноборони, становить 10 200 гривень. Правда, це мінімальний оклад, адже військовослужбовцям покладені надбавки за виконання завдань в зоні ООС від 6,5 до 17 тисяч гривень.

Борги
Погіршує загальну картину і той факт, що навіть свої вельми невисокі зарплати звичайні бюджетники отримують із затримками.

Наприклад, за даними Держстату, станом на 1 грудня заборгованість по зарплатах на економічно активних підприємствах:

У сфері освіти – 51,8 мільйона гривень;

У сфері поштового та кур’єрської діяльності – 75,2 мільйона гривень;

В охороні здоров’я – 30,2 мільйона гривень;

Цей допис уже прочитано 70 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: