Вражаючий військовий парад у Польщі

У Польщі після трьох років перерви відбувся вражаючий військовий парад, присвячений Дню Війська. Захід, що відбувся 15 серпня у Варшаві, виявився наймасштабнішим за останні десятиліття. Участь у ньому взяли солдати зі Сполучених Штатів, Великої Британії, Хорватії та Румунії. Про це пише Ракурс.

Цей парад мав на меті продемонструвати військову потужність та впевненість Польщі в умовах російської агресії проти України. Також він мав запевнити в безпеці польських громадян перед наближенням парламентських виборів, які відбудуться через два місяці.

Парад об’єднав понад 2 тисячі військовослужбовців, 92 літаки та 200 одиниць військової техніки. Серед видів техніки були видатні американські танки “Абрамс” М1А1, системи залпового вогню HIMARS, системи протиповітряної оборони “Патріот”, а також сучасні південнокорейські танки К2 і самохідні гаубиці К9.

Цей захід також нагадав про перемогу Польщі над Червоною армією у битві під Варшавою у 1920 році, яку іноді називають “Диво на Віслі”. Ця битва була визначальною для історії Польщі, і її річниця святкується 15 серпня, коли відзначається День Війська Польського.

 

 

Варто відзначити, що Польща вдвічі збільшила свої витрати на оборону – з менше ніж 2% ВВП у 2014 році до 4% в поточному році. Це рішуче зростання витрат робить Польщу однією з країн НАТО, що виділяє найбільше коштів на оборону. Понад 50% її інвестицій спрямовано на нове військове обладнання, а також на інноваційні дослідження та розробки.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: