Home » Культура » Вперше в Україні у Львові прозвучить симфонія Kullervo

Вперше в Україні у Львові прозвучить симфонія Kullervo

У рамках 38 Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «ВІРТУОЗИ», що триватиме у Львові з 15 травня по 9 червня, вперше в Україні прозвучить відома у світі симфонія «Куллерво» (Kullervo) Яна Сібеліуса. 

«Куллерво» є національним символом для фінської музики, адже це перший масштабний вокально-симфонічний твір, написаний фінською мовою в умовах вимушеного шведського мовного середовища. Яна Сібеліуса гостро критикували за це революційне творіння, однак це був перший сміливий і гучний крок до незалежної Фінляндії та фінської культури.

Масштабний 75-хвилинна твір складається з 5 частин і розповідає історію Куллерво – героя карело-фінського поетичного епосу «Калевали». Життєвий шлях Куллерво складний і трагічний: загибель родини, рабство. В один момент наш герой брутально зваблює дівчину, але вона виявляється його рідною сестрою, якої він ніколи не знав. Дізнавшись це, вона чинить самогубство. Врешті, Куллерво робить те саме. 

Для виконання цього світового шедевру запрошено зірок зі Швеції: Чоловічий хор Лундського університету – найстаріший і найвідоміший чоловічий хор в Європі, прекрасних солістів – Марію Форсстрьом (мецо-сопрано) та Габріеля Суованена (баритон). Диригуватиме видатний музикант Теодор Кухар.  Саме під батутою пана Теодора симфонічна поема «Куллерво» виконувалася минулого року у Фінляндії з нагоди 100-річчя незалежності.

І тепер, один із найкращих диригентів Європи та США, патріот України доклав усіх зусиль, щоб презентувати цей безсмертний музичний епос українському слухачеві. Це безцінний подарунок!

Тож організатори запрошують у дивовижний світ глибокої музики та величної краси Калевали, 19 травня об 19.30.

 

Вперше в Україні у Львові прозвучить симфонія Kullervo Вперше в Україні у Львові прозвучить симфонія Kullervo

Цей допис уже прочитано 68 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: