Home » Культура » “Володимир Івасюк: поп-ідол чи трагічний романтик?”

“Володимир Івасюк: поп-ідол чи трагічний романтик?”

У Львові проведуть лекцію про творчість знаменитого композитора.

Сміливий погляд на життя та творчість Володимира Івасюка від історика, мистецтвознавця Богдана Шумиловича (Bohdan Shumylovych).

У лекції ми прослідкуємо, як формувався міф про “Червону Руту”, який також породив міфологізацію особи Володимира Івасюка. Коли Івасюк почав писати пісню про магічну “квітку надії”, у Радянському Союзі уже десять років йшло відродження романтизму і повернення до коріння. Це романтичне і фольклорне відродження породило також проблеми – з 1965 року в УРСР влада починає “полювання” на людей, надмірно закоханих у минуле чи національну культуру. Пісня Івасюка та фільм “Червона рута” у 1970х створили новий міф, але цього разу це була ІСТОРІЯ УСПІШНОЇ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ.

Смерть композитора у 1979 році була шоком для українського суспільства і популярна уява перетворила композитора на трагічного героя. Образ Івасюка став надзвичайно популярним саме завдяки радянським медіа, які перетворили композитора спочатку на поп-ідола, а згодом на трагічного героя.

Лекція відбудеться 02 березня 2018 р. о 19:00, вартість квитка – 100 грн. Про місце проведення заходу можна дізнатися у прес-центрі Львівської міської ради за телефоном +38067 670 35 00.

"Володимир Івасюк: поп-ідол чи трагічний романтик?"

Афіша Львова.

Фото: Фотографії старого Львова

Цей допис уже прочитано 425 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: