Відпочити та навчитись програмувати: як дитині провести літо з користю

З 4 по 14 липня 2023 року в селі Верхній Ясенів Верховинського району Івано-Франківської області проходить IT-Summer Camp. 10 днів відпочинку та навчання серед мальовничої Карпатської природи організував благодійний фонд Star For Lіfe Ukraine. Безкоштовну можливість провести літо в Карпатах отримали 18 дітей з різних куточків України, які успішно пройшли навчання в зимовій Онлайн школі від Star For Lіfe Ukraine. “Талановиті діти повинні мати можливість розвиватись за будь-яких обставин. І ми створюємо такі можливості”, — каже директор фонду Star For Lіfe Ukraine Денис Воловик.

IT-Summer Camp 2023: літній табір для навчання та відпочинку

IT-Summer Camp 2023 — другий літній табір, організований командою Star For Lіfe Ukraine. В 2022 році, не зважаючи на ситуацію в країні та всі труднощі, які зазвичай супроводжують запуск проекту, команді вдалося організувати перший табір. Він показав, що ідея поєднати літній відпочинок та навчання, успішна і дає гарний результат. Тому на літо 2023 року був запланований наступний IT-Summer Camp 2023.

Далі на дітей чекає насичена програма. Навчальна частина табору складається з 14 уроків курсу програмування для Android, які проводить наш лідер Освітнього напрямку Сергій Іщеряков. Діти, які беруть участь у IT-Summer Camp 2023, вже пройшли навчання в Зимовій школі Star For Life Ukraine, де вони вчили основи програмування на мові Java.

Програма курсу літнього табору — це наступний рівень, це курс, де діти поглиблюють свої знання мови програмування та пробують зробити свої перші проекти під Android. Це етап, на якому завжди приємно бути присутнім — саме тут діти отримують перші наочні, візуально осяжні результати, і спостерігати за радістю дітей в ці моменти просто безцінно”, — ділиться пан Сергій. Завершенням курсу слугуватиме IT-хакатон, для проведення якого діти розділяться на дві команди, кожна з яких працюватиме над виконанням свого завдання. Перевірятимуть готове завдання програмісти, які працюють в шведському офісі компанії Nexer Group — вона виступила цьогорічним партнером у проведенні табору і спонсором подарунків для команди переможців.

Найкращою для дітей є, звичайно, розважальна частина табору. Літо, перш за все, час відпочинку, тому розуміючи це, команда Star For Life Ukraine максимально наповнила час, проведений дітьми у таборі, корисними, цікавими і веселими активностями:

 • екскурсії на найближчі гірські вершини;
 • автобусні екскурсії в туристичні центри Західної України — Буковель і Шешори;
 • етнографічні екскурсії до музеїв Криворівні та Верховини;
 • спортивні заходи;
 • сесії психологічної підтримки;
 • і невід’ємні атрибути літнього відпочинку: барбекю, купання в гірській річці, рибалка і вечори біля багаття з друзями — цінні спогади дитинства, які діти отримають незважаючи на війну в країні.

 

Star For Lіfe Ukraine: історія та місія проєкту

Фонд заснували у 2022 році шведський меценат Ден Олофссон з дружиною Крістін та український бізнесмен, генеральний директор Sigma Software Group Валерій Красовський. Ден і Крістін більше 17 років опікувались фондом Star For Lіfe, який через освітні та програми ментального здоров’я допомагав дітям в Швеції, Єрусалимі, Південній Африці, Намібії, Танзанії. Для Валерія, багато років працюючого в сфері ІТ, ідея можливості покращення життя через якісну сучасну освіту була зрозумілою та близькою. Вона й стала спільною відправною точкою для початку діяльності фонду в Україні.

Згодом до команди долучився Денис Воловик, виконавчий директор українського Star For Lіfe Ukraine, який сформулював чітку місію проекту — надати доступ до освіти в сфері ІТ дітям із малозабезпечених сімей та маленьких міст і сіл України. Діти, які через фінансові чи географічні бар’єри позбавлені доступу до сучасної освіти та технологічних можливостей, стали центром уваги благодійного фонду. З початком повномасштабного вторгнення потреба в такому проекті лише виросла  — кількість таких дітей, на жаль, збільшилась.

Star For Lіfe Ukraine реалізує кілька проектів, об’єднаних спільною метою:

 • проводить онлайн школи з програмування на мові Java;
 • викладає Курси програмування під Android;
 • облаштовує навчальні простори в школах – SFL UA Labs;
 • надає персональні ноутбуки дітям через проект “Комп’ютер дитині”;
 • проводить літні IT табори;
 • впроваджує програму ментальної та мотиваційної підтримки Motavationlyftet.

Кожен з цих проектів спрямований на досягнення єдиної цілі — подолання цифрової нерівності та надання дітям можливості здобувати цифрову грамотнійсть, сучасні навички в ІТ, мотиваційну та ментальну підтримку, які допоможуть кожній дитині, незалежно від матеріального становища її родини чи місця проживання, отримати якісну освіту і завдяки цьому покращити своє життя.

Star For Life Ukraine благодійний фонд, заснований у 2022 році в Україні. Метою діяльності є надання доступу та рівних прав на освіту дітям з малозабезпечених сімей, маленьких віддалених сіл та містечок України, забезпечення дітей власними ноутбуками та підтримка дітей через впровадження програм ментального здоров’я та мотивації. Фонд існує на пожертви меценатів, власників бізнесів та усіх не байдужих. Зв’язатись із командою та обрати спосіб підтримки проекту можна через їхній сайт: https://www.starforlife.org.ua/donate

 

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: