Home » здоров'я » ВАЖЛИВО ЗНАТИ: як львів’янам вберегтися від переохолодження та обмороження?

ВАЖЛИВО ЗНАТИ: як львів’янам вберегтися від переохолодження та обмороження?

В сиру та холодну погоду так само легко отримати обмороження, як і під час сильних морозів. Найчастіше від морозу потерпають ніс, вуха, щоки та пальці. Як не допустити цього та як надати першу допомогу – розкажемо далі. 

Якщо ви плануєте провести на морозі тривалий час, обов’язково дотримуйтесь таких ПРАВИЛ:

  • Одягайтесь багатошарово «як капуста»: прошарки повітря гарно утримують тепло.
  • Приділіть особливу увагу ногам: покладіть у взуття теплі устілки, вдягніть шерстяні шкарпетки. Обов’язково вдягайте шапку, рукавиці та шарф.
  • У вітряну погоду також доцільно користуватися кремом для обличчя.
  • Перед виходом на мороз краще поїсти.
  • А от від спиртних напоїв слід відмовитись: у стані алкогольного сп’яніння більші втрати тепла, до того ж під впливом алкоголю важче сконцентруватися на перших ознаках обмороження.  

Не перебувайте на морозі занадто довго – як тільки ви відчули, що ваші кінцівки промерзли, намагайтесь якнайшвидше опинитись у будь-якому теплому приміщенні – кафе, магазині, під’їзді.

 Перша допомога при обмороженні

  • Перше, що потрібно зробити – це перенести постраждалого в тепло, зняти промерзлі речі та викликати швидку допомогу. Зважте, що стратегія першої допомоги до приїзду лікаря відрізняється при I та II-IV ступенях обмороження.
  • При обмороженні І ступеню потрібно розтерти охолоджені ділянки до почервоніння руками або бавовняною тканиною, після чого накласти ватно-марлеву пов’язку. При загальному охолодженні організму легкого ступеню ефективним є зігрівання у теплій ванній – початкова температура води має складати 24° і поступово збільшуватись до нормальної температури тіла людини.
  • При обмороженні II-IV ступеню швидке розтирання робити не слід. Потрібно одразу накласти на уражену ділянку теплоізолюючу пов’язку (шар марлі, товстий шар вати, знов шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину) і зафіксувати кінцівки за допомогою підручних засобів (шматок дошки або фанери, картон), які слід накласти поверх пов’язки.

 Дайте постраждалому випити теплого чаю, поїсти гарячої їжі.

 Чого НЕ МОЖНА робити:

НЕ МОЖНА намагатися швидко зігріти охолоджені ділянки, наприклад, зануренням у гарячу воду, біля багаття або за допомогою грілки. При низьких температурах навколишнього середовища в клітинах тканин відбувається процес «засинання», при якому сильно гальмується кровообіг. Відновлення кровотоку має відбуватися поступово, інакше може статися некроз тканин.

НЕ МОЖНА розтирати уражені ділянки тіла снігом або мокрими руками. Це призведе лише до ще більшого охолодження, мікротравм і, як наслідок – розвитку інфекційного процесу. Масаж і легке розтирання можливе лише при обмороженні I ступеню.

НЕ МОЖНА знімати на морозі взуття з обморожених кінцівок – вони розпухнуть, і знову вдягнути черевики ви не зможете. Слід якомога скоріше потрапити у тепле приміщення.

Зверніть увагу, що діти і люди старшого віку більш схильні до переохолодження та обмороження. Відпускаючи гуляти взимку на вулицю дітей, просіть їх кожні 15-20 хвилин повертатись у тепле приміщення і зігріватися. Будьте розважливими – це вбереже вас від багатьох неприємностей!

Фото: 112 Україна

ВАЖЛИВО ЗНАТИ: як львів’янам вберегтися від переохолодження та обмороження?

 

Зручніше читати новини з телефону? Підписуйся на наш Телеграм!

Цей допис уже прочитано 183 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: