В Укргідрометцентрі пояснили, чому зима в Україні стала найтеплішою на планеті

Новий рік Україна зустрічала без снігу, а грудень 2017 року оновив кілька температурних рекордів країни. Однак це не всі зміни, які відбуваються з погодою в Україні в останні 30 років.

“В Україні, як і в усьому світі, починаючи з 80-х років минулого століття, почалося відчутне зростання річної температури повітря. За цей період середня температура найхолодніших місяців зросла на 2-2,5 градуси. Значно скоротилася тривалість зимового періоду, сама зима стала іншою. Як правило, це нестійкий сніговий покрив, який то з’являється, то сходить”, – розповів директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда в інтерв’ю Радіо Свобода, інформує Народна Правда“.

При цьому синоптик відзначає, що “на території України середньорічна температура підвищується навіть швидше, ніж в цілому в середньому по території земної кулі”. При цьому тенденції свідчать про те, що триває стрімке зростання температури.

“За будь-яких умов весна прийде раніше, ніж це було ще 30-40 років тому, але не слід виключати дуже короткочасного повернення зимового характеру погоди, пов’язаного з випаданням снігу і морозами”, – зазначив Микола Кульбіда.

Крім цього, в Україні можливі і інші природні аномалії і рекорди, як це буває влітку, коли практично на всій території України температура досягає 40-42 градуси тепла.

Цей допис уже прочитано 1120 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: