В Україні з’явиться нова монета номіналом у 10 гривень

Національний банк України планує створити нову серію монет із недорогоцінних металів. Перша партія вийде номіналом у 10 гривень в кількості 1 мільйон монет.

Про це з посиланням на телеграму НБУ №50-0027/5210 повідомляє UBR.uа.

На 2018 рік Нацбанк анонсував три спецвипуски монет із серії “Збройні Сили України”: “Захисникам Донецького аеропорту”; “День українського добровольця”; “100-річчя створення Українського військово-морського флоту”.

Перша монета – “Захисникам Донецького аеропорту” – згідно даних НБУ буде запущена в грошовий оборот країни 30 січня. Вона отримає номінал 10 гривень.

Монета буде присвячена вшануванню мужності та героїзму захисників Донецького аеропорту – “кіборгам”, які обороняли його протягом 242 днів, що стало символом самовідданої боротьби за територіальну цілісність України, – йдеться в телеграмі НБУ.

Ескіз монети не публікується. Однак у Нацбанку дали детальний опис нового виробу. Там повідомили, що на аверсі монети розміщено: угорі ліворуч – напис УКРАЇНА (півколом), під якою рік карбування монети (2018) і малий Державний Герб України. У центрі – стилізована композиція: дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, що символізує захисників України різних часів.

На дзеркальному тлі розташовані написи: ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД! А внизу зліва – номінал 10 гривень на стилізованому фрагменті щита. Праворуч – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку.

Цей допис уже прочитано 846 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: