В Україні створено перший підземний шпиталь для військових

Поруч із лінією фронту відкрито перший в Україні підземний шпиталь, призначений для надання первинної медичної допомоги та стабілізації стану поранених військових.

Про це повідомило Міністерство оборони.

Шпиталь збудовано в межах масштабного проєкту, що реалізується Міністерством оборони у співпраці з Медичними силами «Схід». Загалом планується створити понад двадцять підземних стабілізаційних пунктів.

Перший з таких стабілізаційних пунктів розташовано неподалік лінії фронту та призначено для надання медичної допомоги українським захисникам у максимально безпечних умовах.

Шпиталь базується на шести посилених сталевих бункерах, кожен з яких має довжину 7,6 метра і діаметр 2,5 метра. Він оснащений системами вентиляції, водопостачання, водовідведення, а також альтернативними джерелами енергії.

“Такі підземні стабпункти є критично важливими для збереження життів наших військових. В умовах інтенсивних бойових дій ми маємо забезпечити максимальний захист і швидку медичну допомогу нашим героям. Це перший крок у рамках масштабного проєкту, який зміцнить нашу медичну інфраструктуру та дозволить ще ефективніше підтримувати захисників на передовій”, — заявив міністр оборони України Рустем Умєров.

З метою посилення захисту, стабілізаційний пункт оснащено системами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Вартість проєкту перевищила 20 мільйонів гривень.

За словами виконувача обов’язків командира Медичних сил «Схід» Романа Кузєва, новий підземний шпиталь є найбільш ефективним серед існуючих стабілізаційних пунктів.

“Тут є можливість надавати медичну допомогу понад 100 пацієнтам щодоби, рятуючи сотні життів українських військових. Сподіваюся, що кількість таких об’єктів буде зростати”, — підкреслив він.

Підземний шпиталь складається з двох повноцінних операційних блоків, двох реанімаційних відділень, робочих приміщень і зони відпочинку для медичного персоналу. Він оснащений сучасним обладнанням, включно з кисневими концентраторами, апаратами штучної вентиляції легень, кардіомоніторами та дефібриляторами.

У цьому госпіталі є можливість не лише стабілізувати стан поранених, але й проводити до чотирьох операцій одночасно.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: