Home » Новини України » В Україні більше немає церков Московського патріархату.

В Україні більше немає церков Московського патріархату.

В Україні не зможуть канонічно існувати дві православні церкви.  

Нещодавнє рішення синоду Вселенського патріархату скасувало юрисдикцію Російської церкви над українським єпископатом, відтак нині всі православні архієреї України вважаються служителями Вселенського престолу, незалежно від того, до якої з трьох церков Київський патріархат, Московський патріархат чи Українська автокефальна православна церква) вони належали раніше, і повинні чекати на директиви Константинополя щодо своїх подальших дій, вважають у Вселенському патріархаті Константинополя, – про це повідомляє “ВВС Україна”.

Протягом найближчого часу Вселенський патріархат скличе Об’єднавчий собор, який створить церкву під назвою “Православна церква в Україні”, – саме вона отримає томос про автокефалію (грамоту про незалежність) від Константинополя (де знаходиться “керівництво” православної церкви – прим. ред.) і стане єдиною канонічною церквою в державі. Запрошення до участі у цьому соборі отримають усі православні єпископи, які перебувають в України, незалежно від того, до якої церкви вони належали раніше. Про це заявив представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, доктор богослов’я архієпископ Тельміський Іов (Геча).

Своїх же “братів” з Російської церкви він закликає повернутися до єднання зі Вселенським патріархатом (Константинополем – прим. ред.) та припинити погрожувати розколом у православ’ї. Звинувачення на адресу Константинополя в розколі, які нині лунають з Москви, архієпископ Іов вважає необґрунтованими та такими, що базуються на незнанні церковних канонів.

“Кожен Президент України, крім Віктора Януковича, приїжджав на Фанар (до стамбульської резиденції Константинопольського патріарха) і просив про автокефалію”, – каже архієпископ.

Вирішальним фактором у прийнятті рішення про автокефалію православної церкви для України стала війна та безперервні страждання багатьох людей –  зазначають в Константинополі.

Формально в Україні ще з початку 1990-х років існують три православні церкви, дві з яких не визнані світовим православ’ям. Йдеться про церкву Київського патріархату та Українську автокефальну церкву. До цього часу Константинополем визнавалася лише одна православна церква в Україні – Московського патріаріхату, – пише ВВС.

У 1686 році в силу політичної ситуації, яка тоді склалася, Константинополь передав українську  митрополію в управління Російській церкві.

Але тепер церкву Московського патріархату в Україні офіційно скасовано.

“З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує. Всі архієреї тепер в Україні згідно з цим рішенням синоду де-факто є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер мають чекати директиви Вселенського патріархату щодо свого подальшого функціонування”, – підводить підсумок архієпископ Іов.

Фото: Комсомольская правда в Беларуси

Цей допис уже прочитано 30 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: