Home » Новини України » В України впроваджують нову схему лікування туберкульозу

В України впроваджують нову схему лікування туберкульозу

Впродовж року в Україні почне діяти новітня схема лікування туберкульозу за допомогою сучасних препаратів.

Про це журналістам під час прес-конференції щодо впровадження такої схеми лікування пацієнтів повідомили генеральний директор Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Любомир Рак та завідувачка хіміорезистентного відділення Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Руслана Тупичак.

Нові методи лікування передбачають перебування пацієнтів в стаціонарі до «знебацилення», тобто доки людина не перестане бути інфекційно-небезпечною . Згодом,  таких пацієнтів переводитимуть на амбулаторне лікування. Такі короткі схеми лікування призначені для того, щоб зменшити термін лікування пацієнтів, який зазвичай триває від 6 до 9 місяців.

За останні два роки в Україні зареєстрували нові сучасні препарати проти туберкульозу Деламанід (Deltyba), та бедаквілін (SIRTURO), призначені для комплексного лікування захворювання. Ліки клінічно протестовані, а їхня ефективність доведена медиками.

Додамо, що зараз в Україні ризики захворюваності та смертності від туберкульозу зменшуються. Зокрема показники у Львівській області мають позитивну динаміку. За останні 10 років на Львівщині рівень захворюваності знизився від 86,6 відсотка на 100 тис. населення до 51,3 відсотка. Торік у Львівській області зареєстрували  майже 1300 випадків захворювань, а ще декілька років тому цей показник був вдвічі вищим. За 2018 рік лікарі зафіксували 11 випадків туберкульозу серед дітей.

У перший період після інфікування туберкульоз може розвиватися в організмі безсимптомно, тому нездужання людина починає відчувати тільки через деякий час. Серед симптомів туберкульозу: кашель, що триває понад 2 тижні, підвищена температура, що не спадає більше семи днів, біль у грудях, поганий апетит, слабкість, підвищене потовиділення, виділення крові під час кашлю.

Якщо вам знайомі ці симптоми, слід звернутися до лікаря. В сучасних умовах діагностувати туберкульоз в людини можна протягом п’яти годин. Як зазначають лікарі, успішне лікування захворювання можливе завдяки вчасній діагностиці, наявності необхідних препаратів, і, звичайно, бажанню пацієнта.

Цей допис уже прочитано 28 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: