Home » Новини Львова » Віктор Чумак – тимчасовий виконувач обов’язків Генерального прокурора

Віктор Чумак – тимчасовий виконувач обов’язків Генерального прокурора

З 6 березня 2020 року виконання обов’язків Генерального прокурора тимчасово здійснює заступник Генерального прокурора Віктора Чумака.

Віктор Чумак – тимчасовий виконувач обов’язків Генерального прокурора

Звільнений з 5 березня генеральний прокурор України Руслан Рябошапка призначив свого заступника Віктора Чумака тимчасовим виконувачем обов’язків генерального прокурора. Про це Чумак розповів у коментарі «Громадському» у п’ятницю, 6 березня.

«Ну, треба ж комусь виплатити хоча б зарплати. Не можна ж отак все кинути і йти. Але хто ж мене тут залишить, якщо б я навіть хотів. Я що чийсь вірний пес?» – сказав Віктор Чумак.

Напередодні Верховна Рада відправила у відставку генпрокурора Руслана Рябошапку. Таке рішення підтримали 263 народних депутати. На посаді генпрокурора він пропрацював півроку.

Наразі ім’я нового генпрокурора невідоме. Деякі ЗМІ повідомляють, що ймовірно ним стане депутат від «Слуги народу» Сергій Іонушас. Зазначимо, наразі президент Володимир Зеленський не вносив кандидатуру Іонушаса на розляд парламенту.

За інформацією LB.ua, Позачергове скликання Верховної Ради щодо призначення нового генпрокурора планується наступного тижня.

Хто такий Віктор Чумак?

Віктор Чумак – український юрист, генерал-майор юстиції запасу, головний військовий прокурор України з 2019 року.

Віктор Чумак був народним депутатом 7-го і 8-го скликань. З 2012 року перебував на посаді голови Комітету з питань протидії корупції, а з 2014 року – на посаді заступника голови цього комітету.

У січні 2020 року Руслан Рябошапка звільнив Чумака з посади головного військового прокурора.

Хто такий Сергій Іонушас, якого називають претендентом на посаду генпрокурора України?

Сергій Іонушас – юрист, 1979 року народження, навчався в Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого та Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Шевченка.

Працював на керівних посадах у кількох юридичних фірмах.

Був довіреною особою Зеленського під час виборів президента у 2019 році. Пише zaxid.net

Цей допис уже прочитано 204 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: