В Ірані помилували 22 тисячі людей, які брали участь в антиурядових протестах

Іранська судова влада помилувала 22 тисячі людей, які брали участь в антиурядових протестах. Про це пише hromadske з посиланням на Reuters.

На початку лютого іранські ЗМІ повідомили, що верховний лідер Алі Хаменеї помилував «десятки тисяч» ув’язнених, зокрема деяких затриманих протестувальників.

«Наразі помилувані 82 тисячі людей, зокрема 22 тисячі, які брали участь у протестах», — заявив голова судової системи Голамхоссейн Мохсені Еджей.

Він не уточнив, коли помилування було надане та які звинувачення їм висунули.

Протести в Ірані

Поштовхом для протестів стала смерть 22-річної іранської курдки Махси Аміні в Тегерані у вересні 2022 року після її арешту «поліцією моралі» за неправильне носіння хіджабу.

Відразу після цього у столиці, а пізніше й в інших містах Ірану спалахнули протести. У мережі поширювалися відео, на яких протестувальники кричали «Смерть диктатору» — ішлося про верховного лідера Ірану Алі Хаменеї.

Силовики на це відповіли жорстокими затриманнями та застосуванням надмірної сили. Вони цілили жінкам в обличчя, груди та геніталії, а чоловікам частіше стріляли по кінцівках, сідницях та спині. Через це на Іран наклали додаткові санкції ЄС та інші країни.

За даними правозахисників, станом на січень 2023-го в Ірані під час протестів загинули щонайменше 517 протестувальників. Понад 19 200 людей заарештували. Ще чотирьох протестувальників стратили. Водночас влада Ірану не надала офіційної кількості убитих або затриманих.

 

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: