В яких масштабах вирубують ліси на Львівщині: ВІДЕО.

Сюжет про те, як журналісти потрапили на вирубку червоного дуба біля Львова.

Недарма кажуть, що на злодієві шапка горить. Хоча, цілком можливо, що ця фраза і не стосується описаної нижче ситуації. Проте, як по-іншому трактувати дії працівників держслужби, які побачивши камеру та велику кількість людей, утікають?

Знімаючи сюжет про необхідність термінового ремонту дороги біля сіл Оселя та Дернаки , що знаходяться на межі Яворівського та Мостиського районів, журналісти Lemberg-News.Info разом з місцевими мешканцями, які були присутні на зйомці, помітили навантажений деревом лісовоз, водій якого різко розвернувся і поїхав назад, очевидно, остерігаючись відеозйомки та великої кількості людей. Журналістам втрачати нічого, тому ми поїхали за лісовозом. Трохи далі від стежки, в глибині лісу були присутні троє чоловіків в явно нетверезому стані, які вирубували червоний дуб.

В яких масштабах вирубують ліси на Львівщині: ВІДЕО.

В яких масштабах вирубують ліси на Львівщині: ВІДЕО.

Що відповіли нам, як виявилося пізніше, лісники Самбірського лісового господарства, на скільки затягнулася зйомка того дня, та що кажуть про вирубку в Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, а також незалежні спеціалісти – дивіться у нашому сюжеті.

Інженер лісового господарства, відомий науковець, кандидат сільсько-господарських наук, член-кореспондент Лісівничої академії наук України, за інструкціями якого і досі працюють не в одному управлінні лісового господарства України, Віталій Майборода, зазначає, що раніше, ще до здобуття Україною незалежності, ліс в Україні не вирубували взагалі. Його, навпаки, експортували з Росії, бо цінний український ліс вважали за доцільніше берегти. Зараз же наше лісове господарство спрямоване на вирубування, при чому основна проблема, за словами  Віталія Майбороди, полягає в тому, що після вирубки залишаються голі місця, де не насаджуються молоді дерева. І дуже часті випадки, коли в документації відображено одне, а в дійсності все виглядає зовсім по-іншому. Зокрема, відмінності можуть стосуватися віку зрубаного дерева, його кількості та якості: коли до вирубки призначені дерева віку 130 років, проте разом з ними вирубуються 80-90-річні, або ж кубомаса насправді вирубаної деревини, вдвічі більша від цифр, вказаних в офіційній документації.

В яких масштабах вирубують ліси на Львівщині: ВІДЕО.

В яких масштабах вирубують ліси на Львівщині: ВІДЕО.

Дерева виконують кліматорегулюючу функцію: у зв’язку з загрозою глобального потепління стримуючим фактором виступає саме ліс, який затримує опади та очищує воду. Спеціаліст додає: якщо «на верху» не звернуть увагу на те, що відбувається та не буде вжито заходів щодо зміни політики ведення лісового господарства, то Україні загрожує екологічна катастрофа – коли проблеми зі сміттям будуть здаватися просто «квіточками».

Над матеріалом працювали: Олег Наконечний, Віра Гаман, Микола Рубаха

За допомогу у підготовці сюжету дякуємо громадській активістці, керівнику яворівського осередку ГО «Авто Євро Сила», Ірині Сливці, мешканцям села Дернаки Яворівського району.

Окрему подяку редакція Lemberg-News.Info висловлює Віталію Майбороді та ГО “Доста-Закарпаття”, зокрема, керівнику Павлу Павлову.

Фото та відео: Віталія Вертелецька.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: