Home » Новини Львова » В Apple розповіли, чому в iOS 13 так багато проблем

В Apple розповіли, чому в iOS 13 так багато проблем

OS 13 і macOS 10.15, які вийшли цієї осені, стали одними з найбільш проблемних версій операційних систем за останні кілька років. Ще б пак, адже за перший місяць після їх запуску Apple випустила для них по 3-5 оновлень з виправленнями, але так і не змогла усунути всіх проблем, які прокралися в релізний збірки. Деякі користувачі навіть вирішили, що проблемність – це характерна риса непарних версій операційних систем Apple, адже 10-я і 12-я працювали цілком справно. Але Девід Шейер, колишній інженер Apple, який пропрацював в компанії 18 років, пояснив, що нумерологія тут абсолютно ні при чому.

Як екосистемних шкодить Apple

Багато хто згадує, що за часів Стіва Джобса iOS і macOS не мали такої кількості проблем, як їх сучасні версії. Це не міф, а чистісінька правда, тому що якихось десять років тому асортимент продукції Apple був набагато вже. Нарощуючи його, компанії довелося враховувати особливості кожного продукту в кожній своїй ОС, тому що всі вони формують єдину екосистему. Це дійсно складно, враховуючи, що за останні роки модельний ряд Apple виріс в кілька разів, якщо порівнювати його з серединою нульових – початком десятого років.

Нововведення заважають iOS бути стабільною

Apple не стоїть на місці в своєму розвитку і регулярно розширює можливості операційних систем. В iOS 13 компанія анонсувала появу багатьох функцій, яких раніше просто не було – від підрахунку планованого часу прибуття в Apple Maps до загального доступу до папок в iCloud Drive. Розробники намагаються встигнути випустити оновлення в термін, а через велику кількість нововведень банально не встигають і їм доводиться відкладати їх. Але навіть метод послідовного запуску нових функцій не дуже працює, тому що потрібно якось пов’язати їх зі старими, щоб не було внутрішнього конфлікту.

Як поскаржитися про проблему в Apple

В операційних системах Apple є спеціальний інструмент, який відправляє компанії дані про всілякі збої. Він допомагає розробникам зрозуміти, чому додатки вилітають, а активація тих чи інших функцій провокує перезавантаження. Але, на жаль, цей інструмент збирає інформацію тільки про критичні ситуації на кшталт вильотів, але не враховує інших багів, які не призводять до завершення роботи. Тому так часто користувачі стикаються з ситуаціями, коли щось не працює або працює не так, не кажучи вже про збої верстки. Ці баги Apple збирає по-старому – за відгуками тестувальників.

Чому Apple ігнорує баги

У розробників Apple є пріоритет, відповідно до якого проводяться всі виправлення. В першу чергу виправляються критично баги, які перешкоджають запуску або стабільну роботу ключових функцій. До них же відносяться проблеми з установкою оновлень, проблеми з авторизацією. Дрібні баги, які можуть дратувати нітрохи не менше, виправляються в останню чергу. Це може бути неправильне накладення кольорових елементів один на одного, коли текст може бути невидно на тлі.

Apple турбують тільки нові пристрої

Ще один принцип, яким керується Apple при тестуванні й налагодженні нових версій ОС, полягає в тому, щоб вони ідеально працювали на нових пристроях. Якщо в компанії дізнаються, що якісь функції поновлення діє неправильно на iPhone 11 і на iPhone 8, в Купертіно в першу чергу займуться виправленням “бага” в прошивці iPhone 11, якщо баг не універсальний. Але це і зрозуміло, адже саме нові пристрої формують імідж компанії, і саме вони повинні стати ключовою статтею її доходу на найближчий рік.

Джерело: appleinsider.ru

Цей допис уже прочитано 123 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: