Уряд ухвалив мораторій на судові виплати для громадян росії та компаній, пов’язаних із рф

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка забороняє виплату держкоштів позивачам, кінцевими бенефіціарами яких є російська федерація або громадяни росії, що проживають в Україні. Про це пише hromadske з посиланням на Мін’юст.

Так, судові кошти з держбюджету не будуть виплачуватись іноземним юридичним особам, якщо росія або громадянин рф є кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником, що має частку в статутному капіталі від 10 і більше відсотків. Водночас мораторій не поширюватиметься на громадян росії, які проживають в Україні на законних підставах.

Таке рішення ухвалили, щоб посилити захист інтересів України та припинити фінансування юридичних осіб, пов’язаних із росією, оскільки це опосередковано призводить до фінансування збройного вторгнення.

Водночас дія мораторію не поширюватиметься на безоплатне відчуження чи передання на користь України та на задоволення вимог Нацбанку за наданими банкам кредитами для підтримки ліквідності. Тож банки не зможуть використати мораторій як привід для уникнення сплати боргів перед НБУ.

Також постанова врегульовує питання набуття права власності на майно осіб, пов’язаних з росією, на підставі рішення суду або в порядку спадкування. У таких випадках люди, пов’язані з державою-агресоркою, набуватимуть право власності на майно (оскільки обмежити таке набуття неможливо) та зможуть володіти й користуватися цим майном.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: