Home » Новини Львова » Укрзалізниця хоче побудувати євроколію зі Львова в Європу

Укрзалізниця хоче побудувати євроколію зі Львова в Європу

Укрзалізниця планує збудувати 70 кілометрів євроколії від станції Скнилів у Львові до станції Медика у Польщі. Про це заявив очільник компанії Євген Кравцов.

Укрзалізниця хоче побудувати євроколію зі Львова в Європу

За його словами, він переконався, що це можна зробити за рік, хоч і визнав, що про будівництво такої колії говорять вже десять років. Колія буде комбінованою (1436/1520 мм) і проходитиме через прикордонний пункт «Мостиська-2».

Оскільки Укрзалізниця розглядає цей проєкт як соціальний, кошти, попередньо, плануть залучити з держбюджету.

Станцію Скнилів розташовано у трьох кілометрах від аеропорту «Львів» та в одному кілометрі від автостанції. Укрзалізниця вирішила обрати саме цю станцію, а не вокзал Львова, щоб уникнути перевантаження останнього, адже через нього прямують фактично усі внутрішньодержавні поїзди.

Наразі через різницю в ширині колій залізнична подорож до Європи можлива лише зі зміною коліс потяга або з пересадкою. Це подовжує час у дорозі приблизно на годину. В Україні є лише невеликі ділянки євроколій біля кордонів із країнами Європи. Вузьку колію до Європи поки прокладено з Мукачевого. Також широку українську колію прокладено до польського Перемишля.

Також Кравцов повідомив, що заплановано запустити експрес між Скниловом, аеропортом і львівським залізничним вокзалом.

Цей допис уже прочитано 70 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: