Українці зможуть працювати в Польщі і за новими, і за старими дозволами

З 1 січня 2018 року почали діяти нові правила працевлаштування іноземців в Польщі.

Згідно з ними, відтепер є два документи, які надають право легальної праці іноземцям у Польщі: дозвіл на роботу та дозвіл на сезонну роботу. Вони видаються на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю, – інформує портал vsetutpl.

Ці дозволи визначають термін, за якими ви можете легально працювати у Польщі:

  • дозвіл на роботу видається на період, який не перевищує в сумі 6 місяців упродовж наступних 12 місяців
  • дозвіл на сезонну роботу дає право на роботу в галузях, що вважаються сезонними і видається максимум на 9 місяців протягом календарного року.

Однак упродовж всього 2018 року діятиме так званий перехідний період. Це означає, що іноземці до кінця 2018 року зможуть легально працювати як на підставі нових дозволів, так і на підставі заяв про намір надати роботу іноземцю, що були зареєстровані та видані раніше, тобто до кінця 2017 року.

У зв’язку з такими важливими змінами, тепер документи, що надають право легально працювати у Польщі, юридично роздвоїлись на старі та нові:

  • Старі – дозволи на роботу, видані до 31.12.2017 – будуть чинними до31.12.2018 включно
  • Нові – дозволи на роботу, видані з 01.01.2018 – чинні з 1 січня 2018.

ЧИ МОЖНА ПРАЦЮВАТИ В ПОЛЬЩІ НА ОСНОВІ ЗАЯВ, ВИДАНИХ У 2017 РОЦІ?

Згідно зі ст. 11 закону від 20 липня 2017 року (який власне змінив правила працевлаштування іноземців), заяви про намір надати роботу іноземцю старого зразка (видані у 2017 році) зберігають дійсність до 31 грудня 2018 року, тобтона їх основі можна працювати включно до 31 грудня 2018 року.

Українці, які подають в польських консульствах заяви на вироблення національної візи 05, тобто трудової, задля роботи на основі заяви про намір надати роботу іноземцю, можуть використовувати заяви старого зразка включно до 31 жовтня 2018 року. З 1 листопада 2018 року робочі візи на основі старих заяв відкривати не будуть.

Ті робочі візи, що будуть вироблені у 2018 році на підставі заяви роботодавця від 2017 року, будуть дійсними лише до кінця 2018 року.

Тобто з 2019 року для вироблення візи необхідними будуть виключно дозволи на роботу або дозволи на сезонну роботу від 2018 року.

СКАСУВАННЯ ВІЗОВОГО КОРИДОРУ ДЛЯ ТИХ, ХТО ПРАЦЮВАВ У ПОЛЬЩІ У 2017 РОЦІ

Усі, хто вже працював у Польщі, знають, що таке візові коридори. Візовий коридор – це певний термін дії візи, впродовж якого ви маєте право використати зазначену кількість днів перебування в іншій країні.

  • Польська робоча віза типу D 05 дає право працевлаштування в Польщі на 180 днів (6 місяців) впродовж року
  • Короткотермінова шенгенська віза типу С 05 дозволяє працювати в Польщі не довше, ніж 90 днів на півроку

У будь-якому разі, після завершенні дії візи, іноземцю доведеться повернутися додому та перебувати в Україні певний час, доки не можна буде знову виробляти нову візу. Згідно з такими правилами, ті українці, що працювали в Польщі у 2017 році і в яких вже закінчився термін візи, повинні були б чекати певної дати у 2018 році для отримання нової.

Однак, у зв’язку з ухваленням нових правил, для іноземців, що працювали в Польщі упродовж 2017 року, скасовують візові коридори.

Що це означає і як це діятиме на практиці? Особи, що працювали у Польщі у будь-який період упродовж 2017 року на підставі заяви роботодавця про намір надати роботу іноземцю, можуть не чекати закінчення візового коридору і виробляти нові робочі візи, що будуть видаватися на підставі дозволу на роботу або дозволу на сезонну роботу, отриманого у 2018 році.

Цей допис уже прочитано 969 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: