Український фільм ’20 днів у Маріуполі’ здобув “Оскар”

“20 днів у Маріуполі” стала першою українською стрічкою, яка отримала престижну нагороду “Оскар” у номінації “Найкращий документальний фільм”. Фільм режисера Мстислава Чернова розповідає про перші дні облоги міста Маріуполь російськими військами у 2022 році. Про це повідомляє Укрінформ.
Спільно створена Associated Press та американськими документалістами з Frontline, стрічка вразила своєю важливою та вражаючою історією. Матеріал для фільму було відзнято протягом перших днів облоги Маріуполя, що надає йому особливого зворушливого характеру.

На церемонії вручення “Оскара” режисер Мстислав Чернов висловив своє бажання обміняти цю нагороду на те, щоб Росія ніколи не вторгалася в Україну і не нападала на міста. Він також відзначив тогочасного фотокореспондента Євгена Малолєтка та продюсерку Василісу Степаненко. Вони разом із ним працювали в оточеному Маріуполі, і разом з ними піднялись на сцену.

Фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про облогу міста від 24 лютого 2022 року і є режисерським дебютом воєнного кореспондента Мстислава Чернова. Разом із ним працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсер і журналістка Василіса Степаненко, які за цю роботу отримали Пулітцерівську премію.

Фільм отримав визнання на численних міжнародних кінофестивалях та здобув нагороди від Cinema for Peace (Німеччина) до Royal Television Society (Велика Британія). Національна прем’єра відбулася на фестивалі Docudays UA, де стрічка стала кращим фільмом Національного конкурсу та отримала приз глядацьких симпатій.

Лише за перший тиждень прокату в Україні “20 днів у Маріуполі” зібрав понад 530 тис. гривень, ставши найкасовішим документальним вітчизняним фільмом в історії. Президент України Володимир Зеленський відзначив важливу роль цієї документальної стрічки у протидії російській пропаганді та подякував її творцям.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: