Українські фільми, які заслуговують “Оскара” більше, ніж Навальний

Недавно інфопростір сколихнула новина про вручення “Оскара” документальній стрічці про росіянина-опозиціонера Олексія Навального. Його дружина виступила з промовою про “захист демократії” в той час, як президенту України Володимиру Зеленському у виступі на церемонії відмовили, посилаючись на аполітичність заходу.

Ми підготували добірку якісних і захоплюючих українських фільмів, які заслуговують “Оскара” більше, ніж Навальний.

 

Щедрик (2023)

Українські фільми, які заслуговують "Оскара" більше, ніж Навальний

Захоплива драматична стрічка про польську, єврейську та українську сім’ї, які мешкають в одному домі. Вони разом переживають окупацію нацистів на початку Другої світової війни і прихід “визволителів”, який нічого не покращує, але міцно пов’язує їхні долі. Лише “Щедрик” Леонтовича є символом надії та любові, проблиском світла в мороці тяжких часів. Робота над стрічкою почалась ще до повномасштабної війни, але фільм виявився особливо актуальним та життєвим у цей час.

 

Ціна правди (2019)

Українські фільми, які заслуговують "Оскара" більше, ніж Навальний

Це історія про молодого журналіста-валійця Ґарета, якому якось вдалось взяти інтерв’ю у Гітлера, а тепер його цікавить поговорити зі Сталіном про те, де він бере величезні ресурси в часи світової кризи. У 1933 році по приїзді в Москву журналіст вирішує поїхати на Схід України і дізнатись, чому загинув друг, який кликав його приїхати. Після побачених злочинів червоноармійців проти українців, спорожнілих сіл та людоїдства, Ґарет Джонс стане першим, хто розкаже західному світові про Голодомор – геноцид, вчинений радянською владою проти українського народу. Стрічка Аґнєшки Голланд
розповідає про важливість правди і її величезну ціну, заплачену людськими долями.

 

Крути 1918 (2019)

Українські фільми, які заслуговують "Оскара" більше, ніж Навальний

У центрі сюжету – брати Андрій та Олексій Савицькі, батько яких керує Студентським Куренем Січових Стрільців. В грудні 1917 Радянська Росія оголошує війну УНР, а станція Крути – важлива точка на дорозі до столиці. Її обороняти беруться гімназисти, оскільки виявляється, що Курінь є єдиною силою, яка може затримати просування більшовицької армії. Це історія про відважність, боротьбу за ідею і збереження гідности перед обличчям зла.

 

Кіборги (2017)

Українські фільми, які заслуговують "Оскара" більше, ніж Навальний

Це історія про долі українських захисників у боях в Донецькому аеропорту під час початку війни на Сході України. У фільмі чудово розкриті характери воїнів, яких попри всі розбіжності, об’єднує бажання повертати кожен клаптик землі з лап ворога. “Коли ми зрозуміємо, що країна залежить від кожного з нас – тоді щось змінюється. Про це наш фільм”, каже Ахтем Сеїтаблаєв – режисер стрічки. Він розповідає і про те, що хотів зняти чесне кіно про те, як українці “визволяються від цього наросту на дні корабля, який наростав десятиріччями”.

 

Червоний (2017)

Українські фільми, які заслуговують "Оскара" більше, ніж Навальний

В центрі подій опиняються Данило Червоний і Віктор Гуров, яких заслали до одного з таборів ГУЛАГу. Обидва вони українці, але перший – учасника УПА, а другий – пілот радянської армії. Хоча й мають різні погляди, Данило і Віктор люблять свою країну. Це стрічка про жагу до життя, про бунтівників і незламність, про відвагу, патріотизм та нескорений дух. Фільм-екранізацію роману Андрія Кокотюхи створили за фінансової підтримки Держкіно, яке профінансувало 50 % з загального кошторису у ₴20 млн.

 

Матеріал підготувала Соломія Басараб

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: