Недавно інфопростір сколихнула новина про вручення “Оскара” документальній стрічці про росіянина-опозиціонера Олексія Навального. Його дружина виступила з промовою про “захист демократії” в той час, як президенту України Володимиру Зеленському у виступі на церемонії відмовили, посилаючись на аполітичність заходу.
Ми підготували добірку якісних і захоплюючих українських фільмів, які заслуговують “Оскара” більше, ніж Навальний.
Щедрик (2023)
Захоплива драматична стрічка про польську, єврейську та українську сім’ї, які мешкають в одному домі. Вони разом переживають окупацію нацистів на початку Другої світової війни і прихід “визволителів”, який нічого не покращує, але міцно пов’язує їхні долі. Лише “Щедрик” Леонтовича є символом надії та любові, проблиском світла в мороці тяжких часів. Робота над стрічкою почалась ще до повномасштабної війни, але фільм виявився особливо актуальним та життєвим у цей час.
Ціна правди (2019)
Це історія про молодого журналіста-валійця Ґарета, якому якось вдалось взяти інтерв’ю у Гітлера, а тепер його цікавить поговорити зі Сталіном про те, де він бере величезні ресурси в часи світової кризи. У 1933 році по приїзді в Москву журналіст вирішує поїхати на Схід України і дізнатись, чому загинув друг, який кликав його приїхати. Після побачених злочинів червоноармійців проти українців, спорожнілих сіл та людоїдства, Ґарет Джонс стане першим, хто розкаже західному світові про Голодомор – геноцид, вчинений радянською владою проти українського народу. Стрічка Аґнєшки Голланд
розповідає про важливість правди і її величезну ціну, заплачену людськими долями.
Крути 1918 (2019)
У центрі сюжету – брати Андрій та Олексій Савицькі, батько яких керує Студентським Куренем Січових Стрільців. В грудні 1917 Радянська Росія оголошує війну УНР, а станція Крути – важлива точка на дорозі до столиці. Її обороняти беруться гімназисти, оскільки виявляється, що Курінь є єдиною силою, яка може затримати просування більшовицької армії. Це історія про відважність, боротьбу за ідею і збереження гідности перед обличчям зла.
Кіборги (2017)
Це історія про долі українських захисників у боях в Донецькому аеропорту під час початку війни на Сході України. У фільмі чудово розкриті характери воїнів, яких попри всі розбіжності, об’єднує бажання повертати кожен клаптик землі з лап ворога. “Коли ми зрозуміємо, що країна залежить від кожного з нас – тоді щось змінюється. Про це наш фільм”, каже Ахтем Сеїтаблаєв – режисер стрічки. Він розповідає і про те, що хотів зняти чесне кіно про те, як українці “визволяються від цього наросту на дні корабля, який наростав десятиріччями”.
Червоний (2017)
В центрі подій опиняються Данило Червоний і Віктор Гуров, яких заслали до одного з таборів ГУЛАГу. Обидва вони українці, але перший – учасника УПА, а другий – пілот радянської армії. Хоча й мають різні погляди, Данило і Віктор люблять свою країну. Це стрічка про жагу до життя, про бунтівників і незламність, про відвагу, патріотизм та нескорений дух. Фільм-екранізацію роману Андрія Кокотюхи створили за фінансової підтримки Держкіно, яке профінансувало 50 % з загального кошторису у ₴20 млн.
Матеріал підготувала Соломія Басараб
Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS” Twitter – LEMBERG NEWS