Українська Верховна Рада відкрила е-декларування

Верховна Рада схвалила вето президента та внесла зміни до закону про відновлення електронного декларування державних службовців і депутатів під час воєнного стану. Народний депутат від фракції “Голосу” Ярослав Железняк оголосив, що 341 народний обранець підтримали ці зміни. Зміни в законі передбачають негайне опублікування декларацій та відкритість інформації щодо доходів та майна посадовців.

На початку вересня Верховна Рада прийняла закон щодо відновлення електронного декларування під час воєнного стану. Проте в цьому законі депутати залишили закритими доступ до реєстру декларацій посадовців ще на рік або до закінчення воєнного стану. Це рішення викликало критику і засудження з боку різних суспільних груп та Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Президент України Володимир Зеленський ветував цей закон 12 вересня, підкресливши необхідність негайної публікації декларацій і забезпечення відкритості владних осіб.

Зараз обов’язок подавати публічні електронні декларації, який був скасований на початку березня 2022 року, буде відновлено, забезпечуючи громадськість і контроль над доходами і майном державних службовців і депутатів. Це рішення сприятиме боротьбі з корупцією та забезпечить більшу відкритість та прозорість у владних структурах України.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: