Україна та Естонія обговорили безпекову угоду та підтримку на шляху до ЄС

На зустрічі між заступником керівника Офісу Президента України Ігорем Жовквою та заступницею міністра закордонних справ Естонії Кюлліке Сілласте-Еллінг обговорили низку важливих питань. Таких як, безпекова угоду та роль Естонії у підтримці України. Про це повідомляє Офіс Президента.

Основним аспектом зустрічі стало подяка естонській стороні за підтримку рішення лідерів ЄС щодо створення нового фінансового інструменту Ukraine Facility для України на суму 50 млрд євро на період з 2024 по 2027 роки. Це визначає новий етап у співпраці між Україною та ЄС.

Зустріч також зосереджувалася на переговорах щодо членства України в Європейському Союзі. Зокрема на наданні ефективних гарантій безпеки відповідно до Спільної декларації підтримки України, ухваленої на Вільнюському саміті НАТО у липні минулого року.

Сторони обговорили структуру та тематичні блоки майбутньої двосторонньої безпекової угоди. Вони домовилися про найшвидший початок переговорів щодо її укладення. Ігор Жовква висловив вдячність Естонії за лідерство в питаннях використання російських активів для відновлення України, притягнення агресора до відповідальності та продовження санкційного тиску на Російську Федерацію.

Співрозмовники також обговорили реалізацію Української формули миру та підготовку до Глобального саміту миру. Ігор Жовква відзначив важливість спільної роботи над організацією заходу. А також наголосив на залучені більшої кількості держав Глобального Півдня до його проведення.

Зазначено, що українська сторона висловила вдячність за лідерську роль Естонії в сферах ІТ та кібербезпеки. Україна підкреслила необхідність відображення цих аспектів у майбутній безпековій угоді.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: