Home » Новини Львова » “«Україна сама винна у бар’єрах і перешкодах у розвитку економічних відносин.Таке враження, що ви робите, щоб наробитися, а не заробити.»

“«Україна сама винна у бар’єрах і перешкодах у розвитку економічних відносин.Таке враження, що ви робите, щоб наробитися, а не заробити.»

У Львові проходить Міжнародна агропромислова виставка «EuroAGRO».

АВТОР:  Тетяна Мачульська (журналіст Lemberg-News.Info)

Співпраця є важливим чинником розвитку та новаторства у різних сферах. Нові ідеї та спільні проекти роблять компанії конкурентоспроможними та пришвидшують розвиток галузі на ринку загалом. Не винятком є й сільське господарство. Дієвою платформою для позитивного вирішення питань в цьому
напрямку стала започаткована 3 роки тому Міжнародна агропромислова виставка «EuroAGRO», яка триває у Львові з 28 до 30 листопада.

Безпосередньо 29 листопада всі охочі мали змогу відвідати конференцію «Польсько-українська співпраця в агропромисловому комплексі». 

«Цей захід – відповідь на запит українських та польських представників агропромислового комплексу, які готові до співпраці. Можна сказати, відкриті двері для українських потреб та амбіцій українського фермерства. Польські експерти та компанії готові поділитися власним досвідом”, – такими словами розпочала свій виступ на офіційному відкритті першої сесії конференції Малгожата Ґавін, I секретар Відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща у Києві.

«У поляків є чому навчитися, але треба перед тим представити свої можливості – додав до вище сказаного Олег Дубіш, віце-президент Польсько-Української Господарчої палати і, водночас, модератор зустрічі.

Презентувала аграрний сектор Львівщини як партнера для можливих інвесторів Наталія Хмиз, директор агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. За її словами, сільське господарство було і залишається пріоритетною галуззю економіки Львівщини. З усього земельного фонду області 58% займають сільськогосподарські угіддя – 1261,5 тис. га, в т. ч. ріллі – 794,1 тис. га, на яких створюється близько 4% загальнодержавного обсягу валової сільськогосподарської продукції. Крім того, за даними аудиту земель сільськогосподарського призначення, що проводився в 2017 році за ініціативи
голови Львівської облдержадміністрації, виявлено понад 51,6 тис. га вказаних угідь, що не використовуються. До них, зокрема, належать неуспадковані земельні ділянки, тому Головним управлінням юстиції у Львівській області запропоновано головам сільських рад алгоритми дій для усунення існуючих проблем в реєстрації прав власності. До речі, Львівщина – перша в Україні область, яка проводить подібний моніторинг.

«Ми запрошуємо польських інвесторів на Львівщину. Дамо всі умови для ведення бізнесу”, – закликала до співпраці у своєму виступі Наталія Хмиз. “Наприклад, Fujikura – це, на мій погляд, показник, що у нас безпечно і спокійно. Цього року також уже введені в дію 6 інвестиційних проектів, ще впроваджуються 32. Загальна сума інвестицій у сільське, лісове та рибне господарства складає 37 млн дол. США, що становить 3,9% питомої ваги у загальнообласному обсязі надходжень.»

Найбільш цікавим моментом конференції, на думку більшості відвідувачів, стала доповідь Олега Дубіша про шанси і бар’єри у розвитку українсько-польських економічних відносин. Він підкреслив, що, на його думку, різниця між Україною і Польщею становить десь 15-20 років. «Зараз величезна кількість молодих людей їде до Польщі на заробітки або вчитися, більшість із них вже не мають наміру повертатися. Ось така інвестиція від нас. Статистика свідчить, що українці все більше почали купувати житло у цій країні. З такими темпами у нас скоро з’явиться проблема на ринку праці. Щоб того не сталося потрібно створювати власні робочі місця, розвиваючи промисловість та сільське господарство у себе. Ми маємо потенціал. Провідні агрохолдинги одержали кошти на Варшавській фондовій біржі. Це явний показник, – зазначив Олег Дубіш.

В свою чергу, Лукаш Козера, представник Європейської Асоціації Сприяння Науці додав у контексті доповіді: 

«Україна сама винна у бар’єрах і перешкодах у розвитку економічних відносин. Якість продукції, ціна не відповідають стандартам та вимогам у Європі. Таке враження, що ви робите, щоб наробитися, а не заробити.»

У підсумку свого виступу Олег Дубіш наголосив, що крадуть не тільки у нас, тому перевіряти також варто і бізнес-партнерів з інших країн, але при цьому не боятися рухатися вперед, зокрема, у відносинах Польщею:
«Польські колеги мають феноменальне чуття на пошуки нових культур для вирощування, які в той же час мають комерційний потенціал на ринку. Цьому бізнес-чуттю і треба вчитися в першу чергу!»

Варто сказати, що цього року у Міжнародній агропромисловій виставці «EuroAGRO» беруть участь 14 областей України. На ній можна побачити асортимент продукції, що охоплює майже всі технологічні процеси сільського господарства. Серед представників польських партнерів переважно виробники
техніки та комплектуючих, на виставкових зразках яких можна знайти надпис із метою їх участі: «Шукаю партнера в Україні!»

Цей допис уже прочитано 385 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: