Україна прийняла закон про права національних меншин

21 вересня 2023 року, Верховна Рада України прийняла важливий закон, спрямований на регулювання питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, зазначивши, що за законопроєкт №9610 проголосували 318 парламентарів.

Головною метою цієї ініціативи є “вдосконалення законодавчого регулювання реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) відповідно до міжнародних договорів, ратифікованих Україною”.

Під час підготовки законопроєкту до другого читання було “частково враховано рекомендації Венеціанської комісії”. Це означає, що закон було доповнено та ухвалено з наступними пропозиціями.

Закон надає визначення поняття “національна меншина”. Згідно з новим законом, в населених пунктах, де проживають національні меншини, дозволено використовувати їхню мову в рекламі, на інших заходах та при наданні допомоги.

Також закон передбачає можливість створення центрів національних меншин у відповідних населених пунктах, як визнаних місцях проживання національних меншин.

Важливим аспектом закону є гарантований державний захист мов національних меншин, які можуть бути під загрозою знищення. Також підтримка і збереження традиційної культури і нематеріальної культурної спадщини цих громад.

Важливо відзначити, що закон не поширює своїх дій на росіян, які проживають на території України.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: