Україна подає позов до СОТ проти Польщі, Угорщини та Словаччини

Україна, 18 вересня, розпочинає процедуру подання позову до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Польщі, Угорщини та Словаччини, які ввели заборону на імпорт українського зерна, порушуючи рішення Єврокомісії про скасування обмежень. Про це в інтерв’ю Politico заявив заступник міністра економіки, торговельний представник України Тарас Качка.
“Важливо довести, що ці дії юридично неправильні. І тому завтра ми розпочнемо судові процеси”, – сказав Качка і додав, що Київ готується у відповідь вжити заходів щодо експорту польських овочів та фруктів.
Три країни – Польща, Угорщина та Словаччина – вирішили піти проти рішення Єврокомісії, яка скасувала заборону продажу українського зерна в ЄС. Після цього вони заявили про введення власних заборон на українську агропродукцію.
“На наш погляд, ці заходи Угорщини та Польщі є заявою про тотальну недовіру до Єврокомісії”, – сказав представник України.
Також було відзначено, що Словаччина продовжила попередню заборону ЄС на чотири види зерна. Польща вводить додаткові заборони на українське борошно та корми. Угорщина забороняє ще 25 продуктів, які раніше не обговорювалися, включаючи м’ясо.
“Ці безмежні заборони – це смішно. Я думаю, що Угорщина тут робить політичну заяву, що вона хоче заблокувати торгівлю з Україною, а також повністю ігнорувати Брюссель. І тому я вважаю, що це дуже сміливий рух проти нас обох із Будапешта”, – сказав Качка.
Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: