Україна має достатньо газу, щоб забезпечувати себе протягом 50 років – експерт

Видобуток власного газу одна з ключових складових на шляху до здобуття Україною енергетичної незалежності.

Про це розповів кандидат економічних наук, експерт з енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп в інтерв’ю журналу “Країна”.

“Маємо достатньо запасів газу, аби протягом 50 років себе забезпечували. Уряд Арсенія Яценюка підвищив ренту на видобуток газу. Це призвело до скорочення обсягів видобутку. А ціна газу впала. Тобто обсяги доходів тих, хто видобував, знизилися. Основним аргументом підвищення ренти було те, що у нас війна і нам треба доходи в бюджет. У підсумку багато підприємців припинили діяльність. Три роки взагалі не було промислового буріння. В кінці 2017-го ренту нарешті знизили. Через конфлікт на Донбасі є проблеми з вугіллям. Треба наростити видобуток газу й частково заміщувати ним антрацит”, – розповів експерт.

За його словами, українські енергетичні потужності зношені. Тому з 2023 року з експлуатації треба виводити велику кількість блоків атомних електростанцій.

“Буде скорочуватись виробництво. Останні два роки атомна енергетика нас рятувала – компенсували скорочення обсягів генерації електроенергії з вугілля. Якщо збираємось розвивати виробництво, треба оновлювати потужності. Сьогодні це відбувається недостатніми темпами”, – зазначив Андріан Прокіп.

На сьогодні в України немає достатньо коштів, щоб вкласти в буріння і видобуток газу.

“Прийдуть іноземні гроші, які почнуть створювати тут дохід. Будуть заробітні плати, податки, прибуток інвестора. В цьому році обсяги інвестицій значно скоротилися (обсяг прямих інвестицій в Україну в січні-жовтні 2017-го склав $2,1 млрд. У 2014 році становив $2,5 млрд, 2015-го – $3,8 млрд, позаторік – $4,4 млрд. Найбільший був у 2011-му – $6,4 млрд. – gazeta.ua). В Україні високі ризики. Бізнесмен не заробляє необхідної премії. Це така собі лотерея. Проблема не у бойових діях. Світовий банк окремо видає рекомендації і статистику по країнах, у яких є військові конфлікти. Це не є перешкодою до інвестування. Іноді війна навіть стимулює. Є затребуване галузеве виробництво”, – пояснив експерт.

Цей допис уже прочитано 754 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d bloggers like this: