Україна готує план бюджетної стабілізації перед зустріччю з МВФ

Україна розробляє план дій, спрямований на розширення продажу внутрішніх облігацій, підвищення податків та скорочення видатків у намаганні закрити дірку в бюджеті. Ці заходи є ключовими для отримання фінансової допомоги від МВФ, якщо підтримка Сполучених Штатів залишиться заблокованою. Про це повідомляє Bloomberg.

Українські чиновники мають намір представити цей план МВФ під час зустрічі з представниками фонду, яка відбудеться в Києві наступного тижня. Основна мета – впевнити МВФ, що Україна зможе виплачувати свої борги, навіть якщо США не нададуть фінансову допомогу. Це важливо для здійснення кредитної програми МВФ на суму 15,6 млрд доларів.

Голова місії МВФ в Україні, Гевін Греєм, з командою прибуде до Києва на три дні, починаючи з 12 лютого, перед офіційними переговорами щодо України в Польщі. Цей візит передує перегляду кредитної програми в лютому, який може призвести до надання траншу на 900 млн доларів.

Міністерство фінансів та Національний банк України визнають ризик того, що Рада директорів МВФ відмовить у наступній виплаті кредиту без затвердженого бюджетного плану, якщо фінансування від США залишиться заблокованим. Цього року Україна планувала отримати 5,3 млрд доларів за програмою МВФ.

Одним із основних джерел коштів для компенсації втрати фінансування від США стане розширення внутрішніх державних запозичень. Українські банки, які є високоліквідними, можуть продовжувати інвестувати кошти в високоприбуткові державні облігації через військові ризики. Це може призвести до щонайменше 5 млрд доларів доходу в цьому році.

Чиновник також зазначив, що уряд може вжити заходів щодо підвищення податків або скорочення видатків, якщо це буде необхідно. Паралельно з цим, допомога від США у розмірі понад 60 млрд доларів, призначена для України, залишається заблокованою через непогодження в Конгресі.

Підписуйтеся на наш: Telegram – “LEMBERG NEWS”  Twitter – LEMBERG NEWS
Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: