Українцям проведуть понад 450 тисяч тестів на COVID-19

Аби мати реальну картину з захворюваністю на COVID-19 та краще контролювати ситуацію, Міністерство охорони здоров’я планує збільшити щоденну кількість ПЛР-тестувань до 8-10 тисяч (нині 5-6 тисяч на добу). Задля цього кадрово посилюють потужності лабораторій.

Про це під час онлайн брифінгу щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

Наразі, за словами міністра, є 4,5 тисячі ПЛР-систем, у кожній з них 100 тестів. Тобто йдеться про 450 тисяч тестів. Сьогодні МОЗ отримає ще 160 тисяч тестів. І надалі закуповуватимуться українські тест-системи, які повністю відповідають за якістю і точністю усім світовим стандартам.

Також Максим Степанов розповів, що МОЗ цього тижня проведе консультації з вченими Національної академії медичних наук, експертами ВООЗ щодо використання ІФА-тестів, які виявляють антитіла в крові людини, яка перехворіла на COVID-19. Тобто така людина має імунітет щодо COVID-19.

«Золотим стандартом виявлення COVID-19 є ПЛР-тести. Але й вивчаємо питання щодо ІФА-тестів. Розглядаємо можливість використання тестів українського виробництва, якщо ті відповідатимуть стандартам», – зазначив міністр.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ – (ПІДПИСАТИСЬ)

Цей допис уже прочитано 54 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: