Home » Культура » У Органному залі у Львові відбудеться свято барокової музики

У Органному залі у Львові відбудеться свято барокової музики

Наймолодший концертмейстер Чеської філармонії та найталановитіша українська гобоїстка гратимуть під керівництвом американського диригента на відкритті Leopolis Baroque Festival 7 серпня.

За словами організаторів, це свято музики, яка не втрачає актуальності протягом сотень років. На відкриття фесту запросили світових зірок класичної музики – скрипаля Йозефа Шпачека (Чехія) та диригента Теодора Кухара (США). У програмі концерту – Бах-син, Бах-батько та Антоніо Вівальді.

Про зіркових виконавців розповіли організатори концерту, директор Львівського будинку органної і камерної музики Іван Остапович та його заступник Тарас Демко. Маестро Теодор Кухар – найзаписуваніший дириґент свого покоління. В його заліку – понад 100 компакт-дисків таких лейблів, як Naxos, Brilliant Classics, Ondine та Marco Polo. Унікальною є творча співпраця Кухара з Національним симфонічним оркестром України, художнім керівником і диригентом якого він був призначений 1994 року. Разом вони відіграли понад 300 концертів у Києві та під час гастролей на чотирьох континентах.

«Майже 10 років ми не виступали разом. І, нарешті, на початку минулого року збулася наша мрія – 44 концерти Національного симфонічного у США», – зазначив диригент.

На концерті 7 серпня Ukrainian Festival Orchestra разом із диригентом Теодором Кухаром зіграють Симфонію №2 Карла Філіппа Емануеля Баха. Другий син Йоганна Себастьяна вважається батьком сучасної інструментальної музики, з його сонат та симфоній вийшли Гайдн, Моцарт, Бетовен.

Слідом за Бахом-сином звучатиме Бах-батько: Концерт для скрипки, гобоя та оркестру до мінор разом з оркестром виконають Йозеф Шпачек та Уляна Макєєва. Цей твір вражає майстерним поєднанням сольних інструментів та оркестру.

Після антракту звучатимуть «Пори року» Вівальді. Безсмертний цикл темпераментного італійця виконають Йозеф Шпачек та оркестр.

Повідомляє: ZIK

Цей допис уже прочитано 7 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: