Home » Культура » У Львові запрошують на “Різдвяні зустрічі”.

У Львові запрошують на “Різдвяні зустрічі”.

Захід являє собою виставку різдвяних ікон. Цього року на виставці в якості експонатів представлені також шопки.

Кожного року працівники Музею історії релігії готують для  львів’ян та гостей міста виставки із циклу «Різдвяні зустрічі». Участь в організації цьогорічного показу, разом із працівниками Музею, взяли  його Червоноградська філія та Музей сакрального мистецтва Львівської архієпархії УГКЦ, куратор виставки – Руслана Бубряк. Про це повідомляє видання “День”.

У Львові запрошують на "Різдвяні зустрічі".

«На численних різдвяних іконах (православних, греко-католицьких, римсько-католицьких) зазвичай бачимо у центрі композиції Божественне Немовля, біля Нього Богородиця і святий Йосиф, – розповідає науковий співробітник ЛМІР Ірина Цебенко. – Також можуть бути зображені ангели, три царі, пастирі, домашні тварини. Саме  для українських ікон Різдва Христового характерною є площинна композиція, що розгортається у трьох горизонтальних ярусах, а також застосування прийому різномасштабності постатей. Усі події, пов’язані з Різдвом, немов зібрані в єдиний простір – як сторінки з Біблії. Однак кожна ікона, представлена на виставці, збагачена деякими деталями, які привнесені місцевою традицією або оповіданнями з апокрифічних Євангелій. Цьому підтвердження, зокрема, – дерев’яна ікона «Різдво Ісуса Христа» XVII століття із колекції Червоноградської філії нашого музею».

У Львові запрошують на "Різдвяні зустрічі".

Справжньою окрасою цьогорічної виставки, на думку організаторів показу, також є шопки (вертепна скриня, різдвяний вертеп) з усіма персонажами різдвяного циклу.

Експозиція у Музеї історії релігії (площа Музейна, 1) чинна упродовж місяця, до 28 січня 2018-го.

Фото: Музей історії релігії, www.ukrinform.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 25 грудня та 7 січня: чим відрізняються Різдво західного та східного обрядів

Цей допис уже прочитано 456 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: