Home » Культура » У Львові видали дитячий «Кобзар» шрифтом Брайля

У Львові видали дитячий «Кобзар» шрифтом Брайля

До книжки із спеціальним шрифтом є ілюстрації і озвучка, над якою працювали незрячі та слабозорі діти. У Львові надрукували збірку віршів Тараса Шевченка «Дитячий Кобзар».

Книгу доповнили аудіоверсією. Займались озвучкою і друком у Ресурсному центрі освітніх інформаційних технологій для осіб із особливими потребами Львівської політехніки. Автор ініціативи – керівниця Центру Оксана Потимко. Друкували книгу спеціальним шрифтом у Центрі.

Самі поезії озвучували 12 діток, які мають проблеми із зором, або й зовсім не бачать – це вони робити разом із львівськими музикантами та артистами. У книзі також розмістили фото тих, хто читали поезію Озвучений і надрукований «Кобзар» – абсолютно безкоштовна і волонтерська робота.

Примірники книги отримають самі автори, а також «Кобзар» поширять у бібліотеках та спеціальних закладах. За словами Оксани Потимко, – такий тираж книги (120 примірників) – це достатньо багато. Люди, які озвучували вірші – не професіонали.

Дітей не вчили, як правильно читати вірші, а просто говорили з ними про поезію, яку вони читатимуть – тому крім унікальності самого проекту, вірші дітей вийшли дуже щирими.

Проектом зацікавились в Україні і закордоном. Зокрема, повідомляється, що надійшли пропозиції щодо співпраці з інших міст України а також з Білорусі.

Цей допис уже прочитано 35 разів!

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: