Home » Новини Львова » У Львові відновлять старе трамвайне депо

У Львові відновлять старе трамвайне депо

Компанія “Лем стейшн” інвестувала вже  $40 тис. на відновлення старого трамвайного депо на вул. Сахарова.

У старому ангарі трамвайного депо на Сахарова зараз триває підготовка до музичного фестивалю MozArt. Це вже не перший культурний захід, який провели за кілька років завдяки товариству «Лем стейшн». Напіврозвалене приміщення отримало нове дихання. Львівські підприємці, бізнесмени й громадські діячі вже вклали у реконструкцію ангару понад 40 тис. дол.

«Вже станом на сьогодні «Лем стейшн» провели там низку робіт. Відремонтований дах, зроблено таку тимчасову підлогу. Ну, і так само провели низку робіт загалом на стінах і зробили освітлення», – каже речник ЛКП «Львівелектротранс» Іван Бондар.

Вони хочуть створити тут креативний простір – зони відпочинку стартапів, творчих зустрічей і фестивалів. А отримані з цієї діяльності кошти витрачати на розвиток депо. Втім, усього цього може й не бути. Депутати міськради на сесії не затвердили інвестиційного договору поміж ЛКП «Львівелектротранс» та товариством «Лем стейшн».

Питання, пов’язані із трамвайним депо, у сесійній залі розглядають вже вчетверте.

«Ми приймаємо договір, розуміючи, що він суперечить положенню львівської міської ради про оренду комунального майна. І дані пропозиції комунального майна не враховані у проекті договору оренди. Тому наша фракція не буде голосувати – розуміючи, що дане питання не є прозорим», – каже депутат міськради (фракція УКРОП) Ігор Телішевський.

«Це 60 млн грн всього-на-всього, якби це була інвестиція там якась… 60 млн грн – це підприємці! Перепрошую, депутати моєї фракції зберуть, якщо потрібно буде і зроблять», – додав депутат міськради (фракція БПП) Петро Адамик.

Архівне фото трамвайного депо

Для детальнішого ознайомлення депутати відклали питання на осінь. Тож проект загальмував на кілька місяців. «Впродовж цього літнього періоду можна було б почати оформляти документи на земельну ділянку, робити якісь проекти, ескізи, отримувати техумови. Тобто зараз оцей період ми могли би використати з користю для реалізації цього проекту», – пояснює директорка міського юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.

Фото вилучено із вільного доступу. Стан трамвайного депо зараз

А ось інвесторів таке рішення шокувало. Керівник проекту Олег Мацех каже: його товариство вже визнали переможцем інвестиційного конкурсу, а нинішня ухвала мала бути суто технічним рішенням.

«Ну, ми здивовані. Якщо не сказати, що ми навіть дещо шоковані всім, що відбувається. В угоді, в проекті угод, який був висунутий на голосування, чітко сказано, що у випадку, якщо ми не інвестуємо, в нас цей простір, цей об’єкт забирають. Тобто незалежно, скільки ми інвестували, якщо це з нашої вини – ми все втрачаємо», – розповідає керівник ТОВ «Лем стейшн» Олег Мацех.

Візуалізація плану компанії Лем Стейшн щодо трамвайного депо

За договором, перша інвестиція від «Лем стейшн» – це 30 млн грн. За умовами угоди, інвестор лише орендує приміщення без права на приватизацію. За 50 років оренди місто могло б отримати близько 100 млн грн прибутку.

Джерело: Zaxid.net

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: