Home » Культура » У Львові відбулось Відкриття пластового року.

У Львові відбулось Відкриття пластового року.

23 вересня, сотні пластунів зібрались на Площі Ринок на Відкриття пластового року. 

Відкриття пластового року відбувається щороку у кожному осередку Пласту в Україні. В такий спосіб пластуни прощаються з теплим таборовим літом та починають пластовий рік. Від громади міста привітав членів осередку Національної скаутської організації України «Пласт» заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, – повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

“Годину тому саме на цій площі була велика важлива акція на підтримку Олега Сенцова. І головну річ, про яку говорили великі письменники, є питання вибору, щоденного вибору між байдужістю і небайдужістю. І Пласт завжди був таким яскравим, сильним прикладом вибору не бути байдужим. Тому я бажаю вам бути сильними кожного дня, відстоювати те, в що ви вірите, відстоювати своє місто, свою країну. А місто Львів ніколи про вас не забуде. Міська рада, я думаю, ви це бачите, завжди готова вас підтримати. Слава Україні!», — сказав у своєму виступі Андрій Москаленко.

Традиційно пластуни відвідали літургію, після чого розпочалась програма, до якої мали змогу долучитись усі мешканці міста. У сквері на вул. Винниченка відбувся пластовий ярмарок. Під час ярмарку мешканці та гості міста могли ознайомитися з різними пластовими заняттями: тереновими іграми (квестами) для дорослих, пластовими забавами, ярмарком, мистецькими вмілостями. Також були доступні настільні ігри, радіоточка. Пластуни частували гостей своїми стравами. Окремо працював інформаційний центр, де можна було заповнити анкету вступу до організації.

Завершенням програми був нетворкінг та вечірка для пластунів, які відбувалася у “FestRepublic” на вул. Старознесенській.

Довідка:

«Пласт» — національна скаутська* організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повноцінних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства. Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р. у Львові, попри те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном ЧмолоюОлександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 р., який об’єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію.

*Скаутинг (англ. scoutingабо: Скаутський рух — міжнародний неполітичний молодіжний рух, який своєю метою ставить підтримку фізичного, розумового і духовного розвитку молоді, щоб вона могла відігравати важливу роль у суспільстві.

Генерал-лейтенант британської армії Роберт Бейден-Павелл, використовуючи набуті військові знання, а також свої власні ідеї після проведення експериментального першого набору у 1907 р., став засновником скаутінгу. Організувавши всі свої думки та ідеї докупи, він у наступному, 1908 р., видав книгу “Скаутинг для хлопців” – яка стала провідною працею у скаутському русі до сьогоднішніх днів. Недивно й те, що назву скаутського руху Роберт Бейден-Павелл перейняв з військової термінології. Скаутом називали вояків в британській армії, котрі йшли попереду армії, шукаючи нові дороги, і подаючи розвідувальну інформацію.

Джерело та фото: Вікіпедія, Фотографії старого Львова, Львівська міська рада

Поділитись цим у соцмережах!
%d блогерам подобається це: